Touchdown

Fleischmann bodoval v sedmém zápase v řadě

Sunrise (USA) - Český hokejový útočník Tomáš Fleischmann bodoval v NHL už v sedmém utkání za sebou. V neděli asistoval u jednoho gólu Floridy, Panteři však v derby s Tampou ztratili tříbrankový náskok a nakonec prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. Fleischmann, jenž v sedmi zápasech vstřelil čtyři góly a na stejný počet přihrál, stál ve druhé minutě u zrodu první branky. Po 16 minutách pak vedl jeho tým už 3:0 a donutil vystřídat brankáře Mathieua Garona. S náhradníkem Dwaynem Rolosonem však hosté zahájili stíhací jízdu, v druhé třetině dvěma slepenými góly snížili a v polovině třetí části bylo vyrovnáno. V samostatných nájezdech pak dokonal obrat Dominic Moore, který byl ve čtvrté sérii jediným úspěšným střelcem.

Florida - Tampa Bay
zdroj: ČTK/AP

Panteři si připsali třetí porážku v řadě, naopak Lightning po sérii pěti proher zvítězili pošesté z posledních osmi zápasů. "Dneska jsme jim to darovali," litoval domácí útočník Kris Versteeg. "Tampa sice měla pár světlých momentů, ale návrat do utkání jsme jim sami umožnili." Klíčové byly dva góly ve 36. a 37. minutě v rozmezí 86 sekund. Autorem toho druhého byl Steven Stamkos, který skóroval už podesáté v sezoně a společně s Philem Kesselem z Toronta se dělí o první místo v tabulce střelců NHL. "Smazat tříbrankové manko, navíc na hřišti soupeře, to už něco o našem týmu vypovídá," poznamenal Stamkos.

Svůj třetí gól v sezoně vstřelil v neděli český útočník Michael Frolík, jeho Chicago ale na domácím ledě podlehlo Vancouveru vysoko 2:6. Canucks rozhodli o svém triumfu v přesilových hrách, když využili pět že šesti početních výhod. Na ledě dominovala především dvojčata Daniel a Henrik Sedinové. První vstřelil gól a na dva přihrál, druhý si připsal ještě o jednu asistenci víc. "Při hře pět na pět se nám rozhodovat zápasy nedaří, ale víme, že když při vyrovnaném počtu hráčů na ledě zůstaneme ve hře, naše přesilovková sestava se postará ve většině zápasů o zbytek," prohlásil Henrik Sedin.

Čtvrté vítězství v řadě na domácím ledě vybojovali hokejisté New Yorku Rangers, kteří porazili 3:0 Winnipeg. Ondřej Pavelec v brance Jets dlouho držel naděje na úspěch, na začátku druhé poloviny zápasu ho ale poprvé překonal v přesilovce Derek Stepan, ve 49. minutě pak zvýšil Marián Gáborík, který následně zpečetil výhru trefou do prázdné branky při power-play. "Myslím, že Pavelec odvedl sakra dobrou práci a jen díky němu jsme zůstali tak dlouho ve hře," prohlásil trenér Winnipegu Claude Noel. "Působili jsme dnes unaveným dojmem, hráli jsme bez šťávy," zlobil se Noel.

Nelichotivou bilanci pěti proher ze šesti domácích zápasů mají na kontě po prohře 1:2 s Calgary hokejisté Colorada. V souboji proti Plamenům přitom od 34. sekundy první třetiny vedli 1:0, v 6. minutě však vyrovnal Mark Giordano a ve 26. minutě rozhodl o výhře hostů Curtis Glencross, který využil přesilovou hru po zbytečném vyloučení Milana Hejduka za podražení v útočném pásmu.

Výsledky NHL

Carolina - Dallas 2:5 (1:3, 0:2, 1:0)

Branky: 14. Larose (T. Kaberle), 43. T. Ruutu -20. a39. Benn, 6. Nyström, 13. Robidas, 24. Ryder. Střely na branku: 32:27. Diváci: 14 815.

Florida - Tampa Bay 3:4 po sam. nájezdech (3:0, 0:2, 0:1 - 0:0)

Branky: 2. Campbell (Fleischmann), 14. Kopecký, 16. Santorelli - 37. Malone, 38. Stamkos, 49. Purcell, rozh. nájezd Moore. Střely na branku: 41:37. Diváci: 15 066.

Colorado - Calgary 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 1. Stastny - 6. Giordano, 26. Glencross. Střely na branku: 33:23. Diváci: 15 356.

Chicago - Vancouver 2:6 (1:1, 1:4, 0:1)

Branky: 13. Frolík, 36. Kruger - 7. Booth, 22. Rome, 25. D. Sedin, 36. Hansen, 38. Hamhuis, 50. H. Sedin. Střely na branku: 40:38. Diváci: 21 883.

NY Rangers - Winnipeg 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 49. a 60. Gáborík, 31. Stepan. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 27:23. Diváci: 18 200.