ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Český tým dnes čeká zápas s Itálií, do branky se postaví Marek Pinc

Velikost textu:

Québec (Kanada) - Pouze o potvrzení stoprocentně úspěšné bilance ve vzájemných zápasech budou hrát čeští hokejisté s Itálií v závěrečném utkání v základní skupině D na mistrovství světa v Québeku. I přes prohru s Ruskem 4:5 v prodloužení mají totiž svěřenci kouče Aloise Hadamczika jistotu účasti v osmifinálové skupině E, kam si přenesou čtyři body.  Zápas se hraje v Colisée Pepsi dnes v 19:00 východoamerického času, tedy ve středu 1:00 SELČ a přímým přenosem jej odvysílá druhý program České televize.

 

Hokejový brankář
Hokejový brankář

Do branky se proti Itálii postaví Marek Pinc, krýt záda mu bude Adam Svoboda, který bude dopsán na soupisku. "Milan Hnilička bude mít pauzu. Turnaj je dlouhý a náročný a mělo by to pro měj být tak lepší. Nechci říct, že bychom něco podceňovali, ale další gólmani jsou tu, aby chytali. Marek Pinc měl dobrou formu v Liberci a Adam Svoboda vychytal Slavii titul," prohlásil Hadamczik.

Tým doplní určitě centr Tomáš Plekanec z Montrealu, který by měl naskočit od osmifinálové skupiny. V jednání je pro další fázi turnaje ještě příjezd obránce Michala Rozsívala z New Yorku Rangers. Naopak Rozsívalovu spoluhráči Petru Průchovi a Milanu Michálkovi ze San Jose zabránila v účasti na šampionátu zranění.

Centr první formace Jaroslav Hlinka může proti Italům ještě ladit spolupráci s Eratem a Patrikem Eliášem. "Je to další zápas ve skupině, který je potřeba hlavně vyhrát. Určitě je nesmíme podcenit, protože když se tak s těmito mužstvy stane, je pak zápas nepříjemný. Máme čas odpočinout si a dobře se připravit," prohlásil Hlinka po utkání s Ruskem, které bylo pro posilu z Colorada prvním na turnaji.

Nováček elitní kategorie je proti českému týmu vždy jasným outsiderem. Za dobu československé i české historii prohráli Italové všech jedenáct utkání při skóre 14:93. Rozhodně však prý Češi soupeře nepodcení, například při posledním souboji na olympijských hrách v Turíně v roce 2006 prohrála Itálie jen 1:4. "Máme v týmu zkušené a charakterově skvělé hráče. Mají v hlavách, že nelze nic podcenit," řekl trenér Alois Hadamczik. "Bude to jako každé jiné utkání s povinností vyhrát."

Kapitán Tomáš Kaberle je přesvědčený, že proti Italům půjde o podobné dobývání urputné defenzivy soupeře jako v první utkání v Québeku proti Dánsku či v předchozí generálce na MS v Trois Rivieres proti Francii. "Italové budou vyhazovat a my se budeme cpát do plných. Musíme být trpěliví, nesmíme jančit. Stačí nám vyhrát o jeden gól, nemusíme vyhrát o deset," dodal Kaberle.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.