ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Kladenský bek Procházka fauloval a pětkrát si nezahraje

Velikost textu:

Kladno – Disciplinární komise Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) ve zkráceném řízení potrestala kladenského obránce Libora Procházku za faul kolenem na pardubického Radovana Somíka zákazem startu na pět utkání. Liberecký forvard Tomáš Urban naopak vyvázl při opětovném posuzování faulu na třineckého gólmana Petera Hamerlíka bez dalšího trestu.

Radost hokejistů Kladna
Radost hokejistů Kladna

Procházka nešetrně zastavil rozjetého slovenského útočníka v závěru druhé třetiny úterního zápasu v Pardubicích, když ho zasáhl kolenem na koleno. Sám inkasoval trest na pět minut a do konce utkání, ale do kabin musel za pomoci spoluhráčů předčasně i Somík. "Po přezkoumání jsme se rozhodli zařadit zákrok do režimu označeného jako pokus o úmyslné zranění, kde je hranice trestu od tří do sedmi utkání," řekl předseda disciplinární komise Karel Holý.

Zkušený bek má nyní nepodmíněně zastavenou činnost na pět soutěžních utkání od 26. října do 16. listopadu včetně, proti rozhodnutí ale může podat odpor. U Somíka se nepotvrdily obavy z přetržených vazů. "Dnes ještě absolvuje rezonance a podobnější vyšetření, takže až potom budeme vědět více, ale je hlavní, že vazy nebo svaly nejsou přetržené," přiblížil zdravotní stav svého svěřence kouč Pavel Hynek.Urban jen pár vteřin po zahájení prodloužení souboje Liberce s Třincem zasáhl loktem do hlavy Hamerlíka. I v tomto případě musel po trestu do konce utkání předčasně opustit led nejen on, ale i otřesený gólman. Hamerlíka nahradil Martin Vojtek a po pár sekundách inkasoval rozhodující gól od Petra Nedvěda. Urbana se však disciplinární komise rozhodla po automatickém jednozápasovém zastavení činnosti dále netrestat.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.