ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Hokejisté Švédska porazili na úvod MS v přestřelce Bělorusko 6:5

Velikost textu:

Québec - Hokejisté Švédska porazili ve svém prvním utkání na mistrovství světa v Kanadě tým Běloruska 6:5. Brankovou přestřelku v základní skupině A rozhodl až gól Rickarda Wallina v 51. minutě.

Bělorusko - Švédsko
Bělorusko - Švédsko

Favorizované Seveřany dostal do vedení ve čtvrté minutě Magnus Johansson, který od modré čáry prostřelil bránící hráče. Bělorusové mohli vyrovnat ve čtyřminutové přesilové hře, ale Tellqvist všechny pokusy soupeře překonal a Bäckström následně zajistil Švédsku dvoubrankové vedení.

Bělorusové se však stále snažili hrát aktivně a ještě v první třetině se jim podařilo snížit. V rozmezí 47 vteřin druhé části poté vývoj duelu dokonce otočili. Nejprve vyrovnal v přesilovce Zadělenov a následně využil nedůslednosti v obraně Švédska Ugarov. Nečistá hra soupeře ale pomohla favoritovi vyrovnat, když početní výhodu pět na tři využil po čtrnácti vteřinách Hörnqvist.

Branková přestřelka a ofenzivní hra obou celků pokračovala i nadále. Švédové měli více ze hry, ale opět to byli oni, kdo inkasoval. V přesilovce překonal gólmana Phoenixu počtvrté Žurik. Soupeř ale i tentokrát vyrovnal, když Kovala, nástupce legendárního běloruského brankáře Mezina, překonal Nilsson.

Hlavním problémem Švédska v prvním duelu na MS však byla obrana, což se projevilo i ve třetí části. Meleško tak ve 42. minutě získal opět vedení pro Bělorusy. Seveřanům se ale znovu podařilo vyrovnat, když se podruhé prosadil Hörnqvist. Navíc s blížícím se koncem duelu narůstal jejich tlak a převaha a v 51. minutě rozhodl o vítězi Rickard Wallin.

Výsledek - skupina A:

Švédsko - Bělorusko 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Mag. Johansson (Ekman), 13. Bäckström (Fernholm,Nilsson), 27. Hörnqvist (Jönsson, Bäckström), 38. Nilsson (N. Wallin, R. Wallin), 44. Hörnqvist (Andersson, Ward), 51. R. Wallin (Ekman, Frögren) - 19. Kosťjučenok (Kolcov, Zadělenov), 23. Zadělenov (Kolcov, Leontěv), 24. Ugarov (Kulakov, Michalev), 37. Žurik (Denisov, Kaljužnyj), 42. Meleško (Kosťjučenok, Čupris). Rozhodčí: Partanen, Rönn - Fonselius (všichni Fin.), Semjonov (Est.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 9024.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.