ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Hokejové ohlasy: Výborného těšila první trefa i první výhra

Velikost textu:

Mladá Boleslav – Hokejový útočník David Výborný se v sedmém soutěžním zápase v dresu Mladé Boleslavi dočkal svého prvního gólu a hned byl vítězný. I díky jeho trefě v 39. minutě zápasu Bruslařský klub porazil Litvínov 2:1, poprvé v sezoně naplno bodoval a odpoutal se z posledního místa tabulky.

David Výborný se raduje se spoluhráči
David Výborný se raduje se spoluhráči

"Ulevilo se mi hlavně proto, že jsme vyhráli za tři body. To mě těší," řekl spokojený Výborný. Nervózní z toho, že ještě branku v sezoně nevstřelil, prý nebyl. "Já tady nejsem vyloženě od gólů. Vždy je ale dobré, když se člověk trefí. A ještě když je to rozhodující trefa, tak to těší více," uvedl kapitán Mladé Boleslavi.

Pětinásobný mistr světa se prosadil v závěru druhé třetiny, kdy vyjel zpoza branky, a i když se jej Radim Skuhrovec snažil zastavit, trefil se pod horní tyč. "Byl to typický gól zpoza brány. Zkouším vyjíždět a dnes jsem konečně vystřelil a nenahrával," pousmál se Výborný. Využil i svých zkušeností, protože si počkal, až brankář Martin Volke půjde dolů. "Nezbavoval jsem se toho (puku). Věděl jsem, že to jejich brankář hraje hokejkou, šel dolů a já to trefil," řekl.

David Výborný:

"Dříve jsme doma hráli hurá hokej, teď jsme trochu změnili systém a hrajeme zezadu. My tak musíme hrát. Nejsme mužstvo, které bude dávat šest gólů za zápas, ale bude hrát takhle. Bojovně."

Mladá Boleslav se tak podruhé v zápase dostala do vedení, které nakonec až do konce udržela. "Všem se nám pak hrálo lépe, protože jsme šli do třetí třetiny za stavu 2:1. Ale už jsme tu takhle jednou měli na lopatě Třinec a pak dostali šest gólů... Dnes byl ale výkon našeho brankáře mega," ocenil Výborný zákroky Jaroslava Hübla, který chytal proti svým bývalým spoluhráčům – do středočeského klubu přišel právě z Litvínova.

Slova kapitána potvrdil i asistent trenéra Vladimír Hiadlovský: "Celý zápas nás nad vodou držel vynikající Jarda Hübl, díky kterému jsme byli pořád ve hře. Měli jsme i obrovskou dávku štěstí, které se k nám přiklonilo i proto, že kluci na ledě dřeli. I když nás soupeř v některých momentech přehrál, bylo tam nasazení a vůle po vítězství. Po čtyřech domácích prohrách bylo těžké vyhrát, do dalších zápasů nám to ale určitě pomůže."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.