ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Čeští hokejisté si poprvé zatrénovali v Québeku

Velikost textu:
aktualizováno 1. 5. 2008 23:06

Québec (Kanada) - Čeští hokejisté dnes po poledni východoamerického času poprvé trénovali v dějišti mistrovství světa v Québeku. Halu Colisée Pepsi budou obývat po dobu celého šampionátu a z prostředí v bývalém domácím stánku Québeku Nordiques měli dobré pocity. Otazníkem zůstává kvalita ledu, na kterou si hodně stěžovali v médiích Rusové a hlavně jejich největší hvězda Alexandr Ovečkin.

Čeští hokejisté trénují v hale Colisée Pepsi před začátkem šampionátu v kanadském Québeku.
Čeští hokejisté trénují v hale Colisée Pepsi před začátkem šampionátu v kanadském Québeku.

"Perfektní led určitě není, ale budou to mít všichni stejný. V pátek máme první zápas, tak uvidíme, jestli se to bude zlepšovat, nebo ne," řekl novinářům kapitán českých hokejistů Tomáš Kaberle. "My máme v Nashvillu jeden z nejhorších ledů v NHL, takže uvidíme v zápase," usmál se útočník Martin Erat, který si v Colisée Pepsi zahrál jednou před několika lety v přípravě NHL.

V quebecké hale, která byla otevřena už v roce 1950, panoval den před šampionátem čilý ruch a organizátoři dolaďovali poslední detaily, aby fungovalo zázemí. Český tým se zabydlel v kabině, z které to má na ledovou plochu pár kroků. "Je to tady dobrý. Nějaký pátek tady ta hala už stojí, ale myslím si, že je to všechno v pořádku," pochvaloval si Kaberle.

Aréna pro více než patnáct tisíc fanoušků byla pro mistrovství světa speciálně upravena, protože v ní ještě byly střídačky umístěny nezvykle naproti sobě. V současné době je vše upraveno podle zvyklostí Mezinárodní hokejové federace, pouze je v těchto prostorech málo místa.

"Bude to tam těsný. Druhý gólman bude asi muset sedět někde stranou. Buď bude naproti, jak se vchází na led, nebo někde v prostředku," doplnil Kaberle. Marek Pinc si tak vyzkouší, jak sledují zápasy brankářské dvojky při zápasech v kanadských soutěžích.

Hokejisté si pochvalovali, že už se konečně dostali do dějiště turnaje. Přesunuli se tam ve středu, když opustili po necelém týdnu montrealský hotel Sheraton, naposledy si zatrénovali v Pierrefonds a autobusem se přesunuli do necelých 300 kilometrů vzdáleného Québeku. Zabydleli se v hotelu Hilton, kde stráví nadcházející týdny. "Hotel dobrý. Nepotřebujeme žádný Four Seasons, myslím si, že na to přespání to stačí. Zázemí nám tady vytvořili perfektní a jídlo je dobré, teď už jen čekáme na zápasy," řekl dobře naladěný Kaberle.

Oddechl si, že skončilo cestování a tým se může soustředit jen na výsledky na turnaji. "Bavili jsme se o tom, že jsou samé přesuny a hodně času jsme v posledních dnech strávili v autobuse. Půl hodiny na tréninky a zase zpátky. Na zápas s Francií dvě a půl hodiny. Už jsme rádi, že budeme na jednom místě. A ten přesun do haly deset minut je úplně ideální," dodal Kaberle.

Kabina českých hokejistů na mistrovství světa v hokeji v kanadském Québeku
Kabina českých hokejistů na mistrovství světa v hokeji v kanadském Québeku
Více fotek
 • Kabina českých hokejistů na mistrovství světa v hokeji v kanadském Québeku autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/201/20021.jpg
 • Čeští hokejisté trénují v hale Colisée Pepsi před začátkem šampionátu v kanadském Québeku. autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/201/20023.jpg

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.