ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Kolébka hokeje hostí poprvé v historii světový šampionát

Velikost textu:

Québec/Praha - Poprvé v historii uvítá Kanada hokejové mistrovství světa. Šestnáct týmů bude od dnešního dne do 18. května bojovat o medaile v Québeku a Halifaxu. U příležitosti stoletého výročí založení Mezinárodní hokejové federace (IIHF) se mužstva představí v historických dresech.

Logo MS v ledním hokeji
Logo MS v ledním hokeji
Otevřít galerii
 • Logo MS v ledním hokeji zdroj: wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Hokejista Patrik Eliáš autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Kvůli šampionátu konajícímu se na americkém kontinentu posunula NHL začátek sezony tak, aby reprezentační trenéři mohli využít i hráče týmů, které vypadnou ve druhém kole Stanleyova poháru. Definitivně se však soupisky uzavřou až na začátku osmifinálových skupin.

Kanada je doma favoritem, Rusku pomůže hvězdný Ovečkin

Favoritem mistrovství je podle většiny bookmakerů domácí Kanada, která obhajuje titul z loňského šampionátu v Rusku. "Javorové listy" budou na domácím ledu útočit na jubilejní 25. světový titul.

V generálce na šampionát porazil reprezentaci Kanady tým Ruska, který je považován za druhého favorita turnaje. Poslední titul získala "sborná" v roce 1993 v Německu, reputaci jí má pomoci napravit i nejproduktivnější hráč NHL Alexander Ovečkin. Ruská hokejová federace za něj musela zaplatit pojistné ve výši 800 000 dolarů.

Mezi spolufavority patří podle sázkových kanceláří i čeští hráči, kteří se budou v Kanadě snažit napravit loňský čtvrtfinálový nezdar s Ruskem. Trenér Hadamzcik povolal do reprezentace hráče z americké NHL i evropských lig. Brankářskou jedničkou je Milan Hnilička, tým povede jako kapitán Tomáš Kaberle.

Česká reprezentace se v základní skupině šampionátu utká s Dánskem, Ruskem a Itálií.

Šampionát se bude hrát na užším kluzišti jako NHL o rozměrech 26x60 metrů. Novinkou je také to, že zápasy bude řídit dvojice hlavních rozhodčích.

Složení základních skupin:

Skupina A: Bělorusko, Francie, Švédsko, Švýcarsko

Skupina B: Kanada, Lotyšsko, Slovinsko, USA

Skupina C: Finsko, Německo, Norsko, Slovensko

Skupina D: Dánsko, ČR, Itálie, Rusko


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.