Buly - debata expertů

Mistrovský Třinec zůstává bez bodu

Praha - Hokejistům mistrovského Třince se opět nepodařilo bodovat, když padl V Českých Budějovicích. Také Boleslav je nadále bez bodu, podlehla Slavii. Třetí kolo bylo ve znamení nájezdů, jezdily se i v televizním utkání Brna s Plzní i ve Vítkovicích, které hrály s Litvínovem. V obou případech slavili domácí. Naopak ve Zlíně slavilo po nájezdech Kladno.

Hokejisté mistrovského Třince prohráli ve 3. kole extraligy v Českých Budějovicích 3:4 a zůstávají i po druhém utkání v sezoně bez bodu. Naopak Mountfield se radoval z prvního zisku v soutěži. Oceláři nastoupili i s kanadskými posilami - obráncem Robem Davisonem a útočníkem Darcym Verotem, který byl v uplynulých ročnících nejtrestanějším hráčem KHL. Proslulý bitkař si na jihu Čech na úvod vysloužil 12 trestných minut. REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ

Vítkovičtí zdolali ve 3. kole extraligy Litvínov 2:1 po samostatných nájezdech, které až v šesté sérii rozhodl Petr Pohl. Domácí byli blízko třem bodům; až do 56. minuty nejtěsnějším rozdílem vedli, při závěrečném tlaku Litvínova však výborného Málka překonal Hanzl. REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ

Mladá Boleslav se i v druhém utkání extraligové sezony představila doma a znovu vyšla bodově naprázdno, když podlehla ve 3. kole Slavii 1:5. Pražané naopak mají po dvou kolech plný počet bodů. Na tříbodovém zisku se podílel dvěma góly obránce Petr Kuboš, tři body za gól a dvě přihrávky si připsal sedmnáctiletý útočník Tomáš Hertl. REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ

Bílí Tygři z Liberce vyhráli ve třetím kole extraligy na ledě Sparty 3:2 v prodloužení a ukončili sérii šesti porážek v domovské aréně pražského celku, kde uspěli po více než třech letech. O prvních bodech Severočechů v sezoně rozhodl v 64. minutě Daniel Špaček. Sparta přitom dokázala ze stavu 0:2 vyrovnat na 2:2, třetí branku ale i přes řadu šancí nepřidala. REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ

Hokejisté Kladna se i ve druhém utkání v nové extraligové sezoně radovali z vítězství, když uspěli na ledě Zlína po výsledku 3:2 po samostatných nájezdech. Dvěma góly včetně vítězného v rozstřelu se na výhře Rytířů podílel útočník Jaroslav Kalla. Zlín naopak na vítězství na nedělní vítězství v Mladé Boleslavi nenavázal. Před úvodním vhazováním hráči i fanoušci uctili minutou ticha památku tragicky zesnulých hokejistů Jaroslavle včetně zlínského odchovance Karla Rachůnka a útočníků Josefa Vašíčka a Jana Marka. REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ

Až proměněný samostatný nájezd Petra Hubáčka v sedmé sérii rozhodl o vítězství Komety Brno nad Plzní 3:2. Domácí hokejisté dnes bojovností dvakrát dotáhli náskok soupeře a poprvé po postupu do extraligy dokázali na svém ledě Plzeň porazit. Pohledné utkání se překvapivě nehrálo před vyprodaným stadionem, i tak Kometu hnala tradičně bouřlivá atmosféra. REPORTÁŽ Z UTKÁNÍ