ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Jágr po návratu do Ameriky vyrazil na první trénink

Velikost textu:

Filadelfie – Jaromír Jágr se poprvé po návratu z Ruska do Ameriky zapojil do tréninku. Uvítal ho potlesk několika stovek fanoušků, kterým se hokejová hvězda vzápětí představila na pravém křídle první formace po boku Jamese van Riemsdyka a Clauda Girouxe. Oba jsou z docela jiné hokejové generace, v NHL začali hrát zhruba v době, kdy Jágr odcházel do Ruska. 

Jaromír Jágr v dresu Philadelphie
Jaromír Jágr v dresu Philadelphie

"Začali nastupovat právě v době, kdy jsem z NHL odcházel. Po prvním tréninku nemůžu nic hodnotit, ale prohlížel jsem si jejich nejlepší akce na YouTube a stránkách NHL," poznamenal Jaromír Jágr, který se k výkonům svých spoluhráčů nechtěl blíže vyjadřovat. Trenér Peter Laviolette totiž připustil, že se plánované složení útoků může výrazně měnit.

Oba členové Jágrova útoku ale neskrývali nadšení z možnosti hrát společně se slavným útočníkem. "Když jsem byl malý, vzhlížel jsem k němu. Je to zřejmě jeden z nejlepších hokejistů všech dob. Kdykoliv máte možnost hrát s někým takovým v jedné řadě, je to skvělý zážitek," radoval se Giroux, o šestnáct let mladší než Jágr.

Nová posila Filadelfie je přesvědčena o tom, že ji věk nijak nehendikepuje. "Není mi 21. Ale můžu slíbit, že ze sebe vydám to nejlepší, abych mohl hrát na nejvyšší úrovni," podotkl Jaromír Jágr.

Dvojnásobného mistra světa a olympijského vítěze prý překvapilo, že o něj stáli fanoušci Pittsburgu, v jejichž týmu začínal svou zámořskou kariéru. "Nemyslel jsem si, že by o mě stáli, kdykoliv jsem tam hrál, bučeli na mě," připomněl své zážitky z doby, kdy hrál za Washington a New York Rangers. Autor 1 599 bodů v NHL deklaroval, že do Philadelphie by nikdy nešel, kdyby nevěřil jejím ambicím na zisk Stanley Cupu. "Nepřišel jsem pro peníze, ale také jsem se nepřišel znemožnit," zdůraznil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.