ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Havlíčkův Brod se loučil s Josefem Vašíčkem

Velikost textu:

Havlíčkův Brod – Stovky lidí se na hřbitově v Havlíčkově Brodě rozloučily s hokejistou a tamním rodákem Josefem Vašíčkem. Útočník byl jednou z 44 obětí havárie letadla týmu KHL Lokomotivu Jaroslavl, které se zřítilo minulou středu. Obřadu se vedle rodiny zúčastnili také hokejisté z reprezentačního týmu, hráči pražské Slavie i místního HC Rebel. Za katafalkem visely Vašíčkovy dresy a fotografie. Rakev s ostatky pak byla uložena do rodinného hrobu.

Pohřeb Josefa Vašíčka
Pohřeb Josefa Vašíčka

"Perfektní hokejista, vynikající kamarád," vyjádřil se trenér pražské Slavie Vladimír Růžička. Vašíček za Slavii hrál v době výluky NHL. Na hřbitov se přišel s Vašíčkem rozloučit i slavný bývalý hokejista a trenér Jaroslav Holík. "Takových hráčů a povahově skvělých lidí pro mužstvo je hrozně málo. Znám ho 20 let, tvrdě na sobě pracoval," řekl Holík.

Letoun Jak-42 s hokejisty Lokomotivu se zřítil před týdnem krátce po startu u jaroslavlského letiště. Na jeho palubě zahynuli téměř všichni členové týmu včetně Vašíčka, Karla Rachůnka a Jana Marka. "Těžko se mi o tom mluví, zažil jsem se všemi třemi hokejisty překrásné chvíle v kabině. Je to velká tragédie," řekl novinářům trenér reprezentace Alois Hadamczik. Hráče, kteří tragicky zahynuli, považuje nejen za vynikající hokejisty, ale i za charakterově vyzrálé osobnosti.

přehrát video
Pohřeb Josefa Vašíčka

S Vašíčkem se havlíčkobrodští fanoušci loučili už ve středu před zahájením prvoligového zápasu mezi týmy HC Rebel a Salith Šumperk. Hráči domácího týmu nastoupili s černými páskami na rukávech. Stadion pak věnoval vzpomínce na zesnulé hokejisty minutu ticha.

V havlíčkobrodském klubu Vašíček dělal první hokejové krůčky a do 15 let zde hrál. Poté přestoupil do extraligové Slavie Praha. V kanadsko-americké NHL hrál za Carolinu Hurricanes, s níž v roce 2006 získal Stanleyův pohár, a New York Islanders. V sezoně 2010/11 vyhrál kanadské bodování play-off KHL.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.