ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Zlín se rozloučil s hokejistou Karlem Rachůnkem

Velikost textu:
aktualizováno 14. 9. 2011 20:29

Zlín - Jihomoravský Zlín se rozloučil se slavným rodákem Karlem Rachůnkem. Hokejový obránce byl jednou ze 44 obětí leteckého neštěstí u Jaroslavle. Fanoušci se k tichému vzpomínání sešli v centru města, kde na náměstí zapalovali svíčky a sledovali dokument, který připomněl Rachůnkovy hokejové začátky. Místní klub také plánuje, že vyvěsí jeho dres ke stropu zimního stadionu mezi ostatní hokejové legendy.

Rozloučení s Karlem Rachůnkem
Rozloučení s Karlem Rachůnkem

Smuteční hosté pokládali věnce a květiny k velké Rachůnkově fotografii u vchodu do obřadní síně, před kterou stálo několik desítek lidí i při samotném obřadu. Při něm zazněla i legendární píseň skupiny Queen We Are The Champions, jindy hrávaná při oslavách hokejových vítězství. Na svého bratra při obřadu vzpomněl i hokejista pražské Sparty Ivan.

přehrát video
Pohřeb Karla Rachůnka

"Pevné rodinné vztahy nenarušila ani vzdálenost, která nás poslední dobou dělila. Cítím, že naše flotila ztratila vlajkovou loď. Je těžké vyjádřit slovy, jak moc nám Kája chybí. V našich srdcích bude žít stále dál. Vím, že by Kája chtěl, aby se svět pro rodinu zase znovu roztočil," pronesl Ivan Rachůnek.

Rodina, přátelé, kolegové z reprezentace, představitelé hokejového svazu i spoluhráči ze Zlína se odpoledne sešli na pohřbu hokejisty na zlínském Lesním hřbitově.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.