ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Za čtyři roky padesátiletý Hašek ještě lapačku do žita nehází

Velikost textu:
aktualizováno 2. 9. 2011 17:48

Moskva - Hokejový veterán Dominik Hašek (46) připustil, že po své soutěžní pauze v nadcházející sezoně 2011/12 by se mohl vrátit na led v dresu moskevského Spartaku, kde naposledy působil. Český gólman ale chce před ročníkem 2012/13 najít především klub vážně aspirující na zisk mistrovského titulu.

Dominik Hašek
Dominik Hašek

"Uvědomil jsem si, že Spartak ve čtvrté sezoně KHL nebude opravdovým kandidátem na Gagarinův pohár," řekl šestačtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana ruskému deníku Sport Express. "Já však chci hrát za skutečného favorita. V Moskvě jsem takový tým neviděl, z ostatních měst v Rusku se neozvali. Proto jsem se rozhodl dát si rok pauzu," dodal Hašek. 

Co ale bude pak, netuší ani sám Hašek. "Je pravděpodobné, že se vrátím na tu další sezonu - a třeba to bude i do toho samého Spartaku. Možná ale také do jiného klubu v Rusku, který bude mezi těmi vůbec nejsilnějšími v lize. A nebo také v nějaké jiné evropské soutěži. Třeba budu hrát nakonec doma," nevyloučil Hašek ani návrat do extraligy.

Petrohrad je adeptem na ruský titul, soudí Hašek

S ruským deníkem se podělil také o názor na to, jak se povede ambicióznímu klubu SKA Petrohrad, který převzal český kouč Miloš Říha. Ten stál o příchod ostříleného gólmana právě do Spartaku Moskva, ale podle některých spekulací oba nakonec nenašli společnou řeč. Říha byl z klubu předčasně propuštěn, Hašek tam sezonu dochytal.

"Vím, že klubové vedení mu vytvořilo zcela perfektní podmínky pro práci. Mají k dispozici hodně finančních prostředků, zbavili se některých velkých hvězd," připomněl Hašek odchody Alexeje Jašina a Maxima Sušinského, za kterými již údajně stál Říha s cílem vytvořit jednolitý tým.

Dominik Hašek
Dominik Hašek

"Potenciálem petrohradského týmu je určitě titul. Druhou věcí ovšem je, že nyní je jejich osud prakticky celý v Říhových rukách. Nyní záleží na tom, jak se mu bohatství klubu povede zúročit a zda z blýskavých hvězd dokáže vytvořit silné mužstvo, které bude ve špičkové formě od září do dubna," poznamenal český gólman.

Hašek uplynulou sezonu strávil v KHL, v té předchozí slavil jeden ze svých úspěšných comebacků, když dovedl k titulu Pardubice. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu oznámil konec kariéry už třikrát, v tomto případě ale poprvé zároveň otevřeně řekl, že se chce po přestávce vrátit. Myšlenka na definitivní konec kariéry jej prý napadla, ale zapudil ji.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.