ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Na led vskočili už i zlínští hokejisté

Velikost textu:

Uherské Hradiště - O týden později než ostatní extraligové týmy zahájili dnes přípravu na ledě i hokejisté Zlína. Za prvním tréninkem ale museli svěřenci trenéra Rostislava Vlacha vyjet do Uherského Hradiště, v domácím prostředí budou mít totiž k dispozici ledovou plochu až od středečního večera. Do přípravy se zapojil i sedmatřicetiletý obránce Radim Tesařík, který si chce vybojovat místo v extraligovém kádru. Na prvním tréninku chyběli pouze juniorský obránce Tomáš Valenta a útočník Tomáš Fořt, kteří jsou na kempu reprezentační devatenáctky.

Trenér zlínských hokejistů Rostislav Vlach
Trenér zlínských hokejistů Rostislav Vlach
Otevřít galerii
 • Trenér zlínských hokejistů Rostislav Vlach autor: Josef Omelka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/28/2758/275751.jpg?1312210301
 • Petr Čajánek autor: Josef Omelka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/28/2758/275752.jpg?1312210358

K týmu se už připojili Oldřich Horák, Lukáš Finsterle, Jakub Šlahař a Zdeněk Okál, kteří se minulý týden připravovali na ledě s prvoligovou Olomoucí.

První přípravné utkání sehrají hokejisté Zlína příští středu 11. srpna na Rona Cupu v Trenčíně, kde změří síly i se slovenským mistrem z Košic. Dalšími soupeři Zlína v tomto turnaji budou Nitra a domácí Trenčín.

Kouče Vlacha pozdější nástup k přípravě na ledě nezneklidňuje. Do zahájení extraligy chybí ještě téměř sedm týdnů. "Máme dostatek času. Loni byla naše příprava na ledě delší a mužstvo působilo na začátku extraligy jako vyčichlé. Osmý týden přípravy na ledě měl už negativní důsledek a odrazil se na neúspěšném vstupu do soutěže," uvedl na klubových stránkách Vlach.

Trénink zlínských hokejistů
Trénink zlínských hokejistů
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.