ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Arťuchin se v Hradci dočkal pískotu

Velikost textu:

Hradec Králové – Ruský hokejista Jevgenij Arťuchin je na ledě i mimo něj nepřehlédnutelným gigantem. Zatímco však na hrací ploše budí respekt a obavy svou mnohdy velmi tvrdou hrou na hranici pravidel, v soukromí z něho navenek čiší klid a pohoda. Nic na tom nezměnil ani pískot českých diváků během čtvrtečního souboje Petrohradu v Hradci Králové. Robustní osmadvacetiletý forvard s výškou 196 centimetrů a váhou okolo 115 kilogramů se do povědomí českých fanoušků hluboko zaryl nešetrnými zákroky na české hráče Milana Michálka a Karla Rachůnka při posledním světovém šampionátu v Bratislavě. Sám navíc v minulosti prohlásil, že Čechy nemá rád, neboť podle něho většinou nemají charakter.

Jevgenij Arťuchin v rozepři s českými hráči
Jevgenij Arťuchin v rozepři s českými hráči
Otevřít galerii
 • Jevgenij Arťuchin v rozepři s českými hráči autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2537/253614.jpg?1305056337
 • Miloš Říha na střídačce Petrohradu autor: Alexandra Mlejnková, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/28/2752/275119.jpg?1315326481

Přesto ho nepříliš vlídné přijetí východočeského publika překvapilo. "Nebyl jsem na to připravený, ani s ohledem na minulé mistrovství světa," přiznal Arťuchin. "Při zápasech dejme tomu, ale když na mě bučí i během tréninku, to je divné. Jakmile se prostě ukážu na ledě, hned na mě všichni bučí. To v Rusku lidé nedělají, tam jsou přátelštější," porovnal ruský obr. Otrávit se ale nenechal. "To ne, beru to tak, jak to je," dodal.

Pro vůbec prvního soupeře svého týmu SKA Petrohrad v letním přípravném období měl ale slova chvály. "Byli dobří, rychlí. Trochu nás překvapili, chvílemi nás tlačili. Z naší strany to nebylo úplně ono, ale vyhráli jsme (2:0), takže to bylo v pohodě. Měli jsme navíc za sebou ráno tvrdý trénink a všichni jsou unavení," připustil Arťuchin, že pod českým koučem Milošem Říhou není čtrnáctidenní soustředění v Přerově žádným poznávacím výletem.

Prostředí v Říhově rodném městě se mu zamlouvá. "Je to tam pěkné," prohlásil Arťuchin. "Máme tam dobrý led i posilovnu. Takže všechno je v naprostém pořádku," ocenil Arťuchin.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.