ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Melichar a Sičák posílí obranu Pardubic

Velikost textu:

Pardubice – Pardubický hokejový extraligový klub získal do obrany dvě posily. Do týmu přišli bek se zkušenostmi z kanadsko-americké NHL nebo švédské soutěže Josef Melichar a Vladimír Sičák, který mimo jiné působil ve finském Oulu. Klub, který se tak snaží řešit problémy s nedostatkem hráčů v obranné řadě, to uvedl na svém webu. Jedná se o velmi kvalitní a zkušené hráče, tvrdí zástupci Pardubic, podrobnosti kontraktu ale nezveřejnili.

Josef Melichar
Josef Melichar
Otevřít galerii
 • Josef Melichar zdroj: hcsparta.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost pardubických hokejistů zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Po odchodech tří hráčů v defenzivě máme obranu doplněnou, za což jsme rádi," prohlásil pardubický manažer Zbyněk Kusý. Z bronzového týmu totiž po uplynulé sezoně odešli obránci František Kaberle, Američan Jeff Jillson a Slovák Branislav Mezei. Před Melicharem a Sičákem ale už do týmu přišel obránce Václav Benák.

Jednatřicetiletý Melichar začal minulou sezonu v Českých Budějovicích, ale po dvanácti zápasech odešel do švédského Linköpingu. Zkušený zadák v minulosti hrával NHL – nejdéle za Pittsburgh, ale rovněž za Carolinu a Tampu Bay. Do české extraligy se Melichar vrací potřetí. V ročníku 2004/2005 působil v pražské Spartě, v celé předminulé a části minulé sezony v Českých Budějovicích.

Podle Kusého Východočeši o služby Sičáka usilovali již delší dobu a nebyli prý přitom sami. "Jsme rádi, že jsme ho získali do našich řad," poznamenal manažer klubu. V minulé sezoně hrál ve Finsku za Kärpät Oulu, kam odešel po předminulé sezoně strávené ve Vítkovicích, se kterými prohrál extraligové finále právě s Pardubicemi.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.