ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Vítkovice budou startovat na Spenglerově poháru

Velikost textu:

Ostrava - Český hokej budou na letošním ročníku prestižního turnaje Spengler Cup ve švýcarském Davosu reprezentovat hokejisté Vítkovic. Úřadující vicemistr se na nejstarším turnaji světa představí po třiceti letech. Extraligu na sklonku minulého roku v Davosu zastupovala pražská Sparta, letos dostaly pozvánku Vítkovice.

Radost hráčů Vítkovic
Radost hráčů Vítkovic
Otevřít galerii
 • Radost hráčů Vítkovic autor: David Veis, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • HC Vítkovice STEEL autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Spengler Cup je prestižní záležitost a nabídka startovat na něm se v podstatě nedala odmítnout. Máme velikou radost, že se nám to podařilo a že znovu po letech budou Vítkovice reprezentovat český hokej na tak špičkovém podniku," uvedl generální manažer Petr Husička.

Hokejisté ostravského klubu se v Davosu představili v historii dvakrát, naposledy po svém druhém mistrovském titulu v roce 1981. Dalšími známými účastníky jsou zatím pouze tradičně domácí výběr a jiný švýcarský celek Kloten. Turnaj, který se koná v posledních dnech roku mezi Vánocemi a Silvestrem, se v Davosu hraje od roku 1923.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.