ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Jágr a Detroit? Brzy možná realita

Velikost textu:

Detroit - Hokejový útočník Jaromír Jágr má údajně namířeno zpět do NHL a jeho preferovanou destinací je podle informací zámořských médií tým Detroitu. Podle serveru MLive.com Jágr dokonce hovořil s koučem Mikem Babcockem a četná jednání proběhla i mezi generálním manažerem Rudých křídel Kenem Hollandem a Jágrovým agentem Petrem Svobodou. Holland sice odmítl celou záležitost blíže komentovat, ale potvrdil, že agent legendárního útočníka, jímž je olympijský vítěz z Nagana Svoboda, Red Wings opravdu kontaktoval a že vedení klubu nyní možnost angažovat Jágra skutečně zvažuje.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
Otevřít galerii
 • Jaromír Jágr autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1939/193864.jpg?1284225888
 • Hokejisté Detroitu autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Detroit, který v minulosti často sázel na ostřílené veterány, by prý navíc rád sehnal útočníka, který by svou kvalitou zapadl do prvních dvou útočných formací. Jágr, jenž v polovině února příštího roku oslaví čtyřicetiny, by tuto podmínku naplňoval, ale s velkou pravděpodobností by se dočkal jen ročního kontraktu.

Detroit však není jediným týmem spojovaným s možností Jágrova návratu do slavné zámořské ligy. Svoboda prý kontaktoval i dva týmy, kde nejproduktivnější Evropan historie NHL již v minulosti hrával - Pittsburgh a New York Rangers. Čtvrtou často skloňovanou možností je Montreal, kde by Jágr mohl vytvořit údernou dvojici s dalším odchovancem kladenského hokeje Tomášem Plekancem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.