ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

HC Lev nemá ani jednoho hráče. Jednáme, zní z klubu

Velikost textu:

Praha – Nový ročník Kontinentální hokejové ligy odstartuje 7. září tradičně duelem úřadujícího mistra s poraženým finalistou mezi Ufou a Atlantem Mytišči o Otevírací pohár. Po vstupu slovenského nováčka HC Lev se soutěž vrací po roce k počtu 24 účastníků, kteří sehrají v základní části po 56 zápasech. Tým z Popradu však stále nemá smluvně vázaného ani jednoho hráče. Trenér mužstva Radim Rulík uvedl, že osloveno bylo na 40 hráčů, nikdo z nich se však zatím nerozhoupal k podpisu.

HC Lev Poprad
HC Lev Poprad
Otevřít galerii
 • HC Lev Poprad zdroj: hclev.eu https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kontinentální hokejová liga zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/23/2238/223773.jpg?1294764211

"Osloveni byli ti, kteří mohou v sezoně podat více než stoprocentní výkon. Mohl bych hovořit o jménech hráčů, které jsme oslovili, ale protože žádný z nich ještě smlouvu nepodepsal, nebudu se k tomu vyjadřovat," uvedl Rulík, jenž začne přípravu s týmem 20. července.

Základem týmu by měli být slovenští a čeští hráči, vítány však budou také posily ze zahraničí. Podle informací serveru sport.cz činí rozpočet HC Lev 12 až 13 milionů eur a v současnosti je pokrytý z 80 procent.

HC Lev Poprad sehraje svůj premiérový zápas v KHL 10. září doma proti Avangardu Omsk. Další zápas absolvuje tým o dva dny později znovu na svém ledě proti Magnitogorsku, 16. září se v Popradu představí Chanty Mansijsk.

V dlouhodobé části KHL se clekem odehraje 672 utkání ve 130 hracích dnech. Základní část skončí 26. února. Z každé konference postoupí do play-off po osmi týmech.

Překonaný brankář
Překonaný brankář
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.