ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Spartu opouští manažer Sykora, zastoupí ho Jandač

Velikost textu:

Praha – Sportovní manažer Otto Sykora ukončil již po čtvrt roce od oficiálního nástupu do funkce své působení v hokejové Spartě Praha. Z klubu odešel na vlastní žádost, v příštích čtyřech letech bude působit jako generální sekretář slovenského svazu. V jeho práci by měl pokračovat nový hlavní kouč Josef Jandač. Jeho spolupracovníkem bude Patrik Martinec, který se stal zároveň vedle Richarda Žemličky dalším asistentem u prvního týmu.

Hokejisté Sparty
Hokejisté Sparty
Otevřít galerii
 • Hokejisté Sparty autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2123/212262.jpg?1290544293
 • Josef Jandač autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Sykora nastoupil do Sparty s cílem pomoci vybudovat nový tým a vrátit slavný klub po propadáku v minulé sezoně na nejvyšší příčky. I proto Sparta jeho uvolnění pečlivě zvažovala, ale nakonec mu dala k odchodu svolení.

"Otto Sykora nás seznámil s možností pracovat na slovenském svazu. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, protože v klubu převzal na sportovním úseku důležitou část činnosti. Situaci jsme však řešili a po dohodě, že jeho kompetence převezme Josef Jandač, což pro nás byla první varianta, jsme Ottovi umožnili přijmout novou pracovní výzvu ve vedení slovenského svazu," uvedl předseda představenstva Sparty Petr Bříza.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.