ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

První hokejovou ligu bude hrát jen 14 týmů

Velikost textu:
aktualizováno 10. 6. 2011 15:30

Praha - První českou hokejovou ligu bude hrát od příštího ročníku pouze 14 mužstev oproti dosavadním šestnácti. ČSLH zkouší vsadit na menší počet mužstev a přehlednější hrací systém se snahou zvýšit atraktivitu a návštěvnost soutěže. Přihlášky účastníků dnes schválil Český svaz ledního hokeje (ČSLH), přičemž podmínky účasti nesplnil neuhrazením poplatku ve stanoveném termínu Tábor a Znojmo přihlášku samo stáhlo, protože bude působit v rakouské mezinárodní lize EBEL.

Chomutov - Ústí nad Labem
Chomutov - Ústí nad Labem
Otevřít galerii
 • Chomutov - Ústí nad Labem autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2423/242262.jpg?1301167209
 • Hokejový brankář autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Druhou nejvyšší tuzemskou soutěž tak budou v příští sezoně hrát Benátky nad Jizerou, Beroun, Dukla Jihlava, Most, Olomouc, Havlíčkův Brod, Ústí nad Labem, Litoměřice, Hradec Králové, Vrchlabí, Chomutov, Šumperk, Třebíč a Kadaň. Nováčky, kteří nahradili sestupující Písek a Chrudim, jsou týmy Mostu a Šumperka.

Vrchlabí je přihlášené, ale zahraje si přebor

Mezi účastníky figuruje překvapivě i Vrchlabí, přestože Severočeši prostřednictvím majitele Petra Dědka nabízeli od konce března k odkoupení prvoligovou licenci. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí byla neuspokojivá podpora hokejového klubu, který se třikrát za poslední čtyři sezony dostal do čtvrtfinále play-off, ze strany města.

"Vycházím z toho, že podali přihlášku a zaplatili poplatek," řekl ředitel první ligy Pavel Setikovský. Vrchlabští se přitom podle svého webu připravují pouze na vstup do krajského přeboru. "Přihláška je podána za Vrchlabí, ale klub jako takový bude skutečně hrát krajský přebor a licence bude odprodána jinam. První liga se tedy bude hrát někde jinde. Jednáme o odkoupení licence s dvěma kupci, během týdne by se mělo rozhodnout," vysvětlil Petr Dědek, jenž již oficiálně přešel do Hradce Králové, kde se stal místopředsedou představenstva.

Týmy se v základní části utkají čtyřkolově každý s každým. Osm nejlepších si zajistí postup do play-off, šest zbývajících účastníků čekají boje ve skupině o udržení. Dvě nejhorší mužstva této skupiny budou posléze prvoligovou příslušnost hájit v baráži s vítězi skupin druhé ligy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.