ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Hokejisté Znojma budou hrát rakouskou ligu

Velikost textu:

Znojmo - Hokejisté Znojma budou v příští sezoně startovat v mezinárodní rakouské lize. Dnes uzavřeli s vedením soutěže smlouvu. V české první lize Znojmo hrát nebude. "V českých soutěžích ale budou hrát nadále naše mládežnické a juniorské týmy," upřesnil jednatel znojemského klubu Stanislav Hahn.

Hráči Znojma se radují z gólu
Hráči Znojma se radují z gólu
Otevřít galerii
 • Hráči Znojma se radují z gólu autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/582/58157.jpg?1229460288
 • Mountfield - Znojemští Orli autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jednání s rakouskou stranou byla podmíněna souhlasem Českého svazu ledního hokeje (ČSLH). "Podařilo se nám postupně najít a doladit všechny podmínky tak, aby byly schůdné pro obě strany. Další podrobnosti sdělíme až na čtvrteční tiskové konferenci," dodal Hahn. Ovšem ČSLH zatím žádnou informaci ze strany Znojma, že se chystá hrát zahraniční soutěž, údajně nemá. "U nás není nic nového," řekl generální sekretář ČSLH Martin Urban.

Aktivitu Orlů by měl řešit čtvrteční výkonný výbor svazu, do jehož začátku mělo Znojmo ohlásit, zda chce hrát první ligu v Česku, nebo působit v mezinárodní rakouské lize. A zároveň sdělit, zda potřebuje povolení ČSLH, či nikoliv. Již dříve ale Urban uvedl, že Znojmo může teoreticky v zahraničí hrát i bez souhlasu svazu.

Znojmo bude prvním českým hokejovým klubem, který bude startovat v zahraniční soutěži. Má se stát jedenáctým účastníkem rakouské ligy, v jednání je ještě rozšíření o účast dvanáctého celku, zřejmě ze Slovenska nebo Maďarska. V případě startu jedenácti klubů je připraven model soutěže se základní tříkolovou částí doma a venku o šedesáti zápasech. Do play off postoupí osm nejlepších týmů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.