ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Jedním z kandidátů na kouče sborné je údajně i Říha

Velikost textu:

Moskva - Český kouč Miloš Říha je podle deníku Sovětskij Sport jedním z kandidátů na post trenéra ruské hokejové reprezentace. S ohledem na nepřesvědčivé výkony sborné během mistrovství světa na Slovensku se v Rusku čile spekuluje o možném odvolání Vjačeslava Bykova. Sovětskij Sport vedle Říhy jmenoval také Vjačeslava Fetisova, Vladimira Krikunova, Andreje Nazarova, či Olegse Znarokse, který skončil u lotyšské reprezentace.

Miloš Říha
Miloš Říha
Otevřít galerii
 • Miloš Říha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1818/181725.jpg?1279810002
 • Radost hráčů Ruska zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Favorizovaní Rusové na turnaji nedosáhli na medailové příčky a šampionát zakončili dokonce se zápornou bilancí čtyř výher a pěti porážek, přičemž hned dvakrát podlehli českému výběru. Pozice dvojice Bykov – Igor Zacharkin je nejistá, což dává prostor spekulacím ohledně jejich možných nástupců.

Říha: Nic o tom nevím

Dvaapadesátiletý Říha má v Rusku skvělé renomé, k čemuž hodně přispěl i minulý ročník KHL. V něm český kouč dovedl podceňovaný tým Atlantu Mytišči až do finále play-off. Posléze podepsal kontrakt s ambiciózním Petrohradem. "V současné době o tom nic nevím. Navíc mám podepsanou smlouvu s Petrohradem. Musela by přijít konkrétní nabídka, protože v minulosti se na podobné téma mnohokrát spekulovalo," řekl Říha serveru tn.cz.

V opačném případě by prý možnost vést sbornou přinejmenším zvážil. "Kdyby nabídka přišla, tak bych o tom určitě přemýšlel, protože ruské národní mužstvo je jedno z nejsilnějších na světě," uvedl Říha.

V těchto dnech netrpělivě čeká, zda mu vedení klubu přivede do kádru českou hvězdu Jaromíra Jágra. "Vím, že se s ním sešel šéf klubu pan Medvěděv na večeři, kde spolu jednali. Ale nevím, jak to dopadlo. I já jsem s Jardou mluvil, ale nebavili jsme se o ničem konkrétním," uvedl Říha.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.