ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Kladno se dohodlo s Jágrem, hokej ve městě zůstane

Velikost textu:
aktualizováno 18. 5. 2011 15:16

Kladno - Kladno se dohodlo s Jaromírem Jágrem a jeho otcem na pokračování extraligového hokeje ve městě. Obě strany se domluvily na principech společného provozování hokejového klubu. Další detaily chystané spolupráce připraví právníci, kteří je předloží ke schválení radě města a zastupitelstvu. Podle Viléma Frčka z kladenského magistrátu obě strany do podpisu smlouvy nebudou zveřejňovat bližší informace. Podle dřívějších vyjádření vedení města se změní status klubu na společnost s ručením omezeným, v níž by menšinový podíl vlastnilo právě město a většina klubu by patřila Jágrovi. Podle primátora Dana Jiránka by to městu zajistilo mnohem lepší kontrolu finančních toků, která mu nyní údajně chybí.

Kladenští hokejisté
Kladenští hokejisté
Otevřít galerii
 • Kladenští hokejisté autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2353/235291.jpg?1298662186
 • Jaromír Jágr autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1649/164810.jpg?1273764038

Jiránek v pondělí řekl, že by jednání o změně statusu klubu měla skončit nejpozději do konce května. Podle Frčka by zastupitelé mohli o změnách hlasovat nejpozději na svém červnovém jednání. Pokud se však situace vyvine rychleji, tak prý není vyloučeno, že se uskuteční mimořádné jednání ještě dříve.

Kladenský hokejový klub přišel krátce po skončení uplynulé sezony o hlavního sponzora a prezident klubu Jaromír Jágr starší přiznal, že nemůže vyloučit prodej extraligové licence. Město proto s klubem hledalo řešení jak extraligu zachránit.

V hokejovém zákulisí se o kladenském prodeji extraligové licence spekulovalo delší dobu. Zájemců o její odkoupení by podle všeho bylo hned několik. Potřebné finance má k dispozici například Chomutov, jemuž se už několik let nedaří postoupit mezi elitu sportovní cestou.

přehrát video
Rozhovor s Danem Jiránkem ve Studiu ČT24
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.