ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Fanoušci jsou hnací motor, shodli se Pavelec s Voráčkem

Velikost textu:

Praha - Domácí prostředí tvořené tisícovkami českých fanoušků. To bylo podle brankáře Ondřeje Pavelce a Jakuba Voráčka jedním z rozhodujících faktorů k tomu, že český národní tým vybojoval na mistrovství světa na Slovensku bronzové medaile. Řekli to v pořadu Hyde Park s tím, že obrovská masa fandících lidí je pro zvýšení výkonu zlomová. "Není možné to nevnímat. Když lidi vidí, že hrajete hokej, hrozně moc vám pomůžou," shodli se.

Ondřej Pavelec a Jakub Voráček
Ondřej Pavelec a Jakub Voráček
Otevřít galerii
 • Ondřej Pavelec a Jakub Voráček autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2558/255703.jpg?1317888532
 • Fanynky prožívají zápas české reprezentace autor: Peška Stanislav, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2550/254981.jpg?1305482784

Oslavy podle nich proběhly v poklidném duchu. "Nebylo to tak hrozné jako loni po zlatých medailích," přiznává Voráček. "Šli jsme na večeři, nějaké pivo tam padlo. Bulvár to rád nafoukne a píše nesmysly," dodalo křídlo Columbusu.

Na výkonech českého mužstva měl velký podíl Jaromír Jágr. Oba hráči z něj byli nadšení. "Když ho vidíte každý den na tréninku, jak si dokáže přidat a jak dělá vše pro to, aby byl nejlepší a aby byl týmu co nejvíc prospěšný, ani v zápase nemůžete být překvapený. Je výborný v tom, že v nejdůležitějším utkání je schopen ze sebe dát maximum," vysvětlil Pavelec.

přehrát video
Hyde park

Podle Voráčka je Jágr ikonou českého hokeje. "Je to něco neuvěřitelného. Je mu 39 let a vyhrál nejlepšího útočníka na turnaji. Doufejme, že bude hrát za národní mužstvo ještě hodně dlouho," shrnul přání nejen za českou reprezentaci, ale i za početné fanouškovské obecenstvo. Voráček tvrdí, že ať půjde jeho spoluhráč z nároďáku kamkoliv, všude se mu bude dařit. "Jestli to bude v KHL, či NHL, stejně tam bude dominovat."

Nejhorším protivníkem byli Finové. "Měli výborně sehrané přesilovky. Když proti nim zbytečně faulujete, je to o to těžší. Je to tým, proti kterému se hraje hodně špatně. Umí vystřelit a dát gól," říká Pavelec. "Dohrávají, výborně bruslí a čekají na brejky," dodal Voráček s tím, že nejhorším protivníkem z hráčů byl pro něj jednoznačně Rus Jevgenij Arťuchin.

V souvislosti s ním a jeho výpady proti českému týmu došla řeč i na potenciální zakomponování bitkařů, jako je třeba David Kočí, do reprezentace. Už dříve se kouč nároďáku Alois Hadamczik vyslovil, že by nebylo špatné o takové otázce uvažovat. "Je to zbytečné. Shodíte rukavice a dostanete trest do konce zápasu. Na mezinárodní scéně je to trochu jiné než v NHL, kde to je jejich práce," popisuje Voráček. "Jsme tu hlavně od toho, abychom hráli hokej," myslí si Pavelec.

Nešlo nezmínit také nejspíše gól letošního mistrovství, 'florbalovou parádu' Mikaela Granlunda, který skóroval díky šikovně umístěnému puku na čepeli hokejky. "Klobouk dolů. Má sebevědomí, aby to udělal. Pokud to hráč udělá dobře, je to z pohledu gólmana nechytatelné. Když si budete dávat pozor, abyste to měl nahoře vykryté, dostanete gól po ledě," zoufá si.

"Hráčů, co to bude zkoušet, teď přibude," tvrdí Pavelec. Voráček podle svých slov ani neumí puk takovým způsobem jako Granlund nadzvednout. "K tomu mám ještě hodně daleko. Když bude na tréninku čas, tak to možná vyzkouším, ale při zápase bych si to netroufl," zakončil s úsměvem.

Radost českých hokejistů z bronzu
Radost českých hokejistů z bronzu
Více fotek
 • Radost českých hokejistů z bronzu zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2550/254973.jpg
 • Granlundův famózní gól zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2547/254679.jpg
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.