ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

European Trophy bude hrát sedm českých klubů

Velikost textu:
aktualizováno 17. 5. 2011 20:36

Praha - Sedm klubů bude zastupovat český hokej v druhém ročníku turnaje European Trophy, který účastníkům slouží ke zpestření letní přípravy na sezonu. Vedle Sparty, která byla jediným českým zástupcem v loňském premiérovém ročníku, se nyní soutěže zúčastní i její pražský rival Slavia, Liberec, Brno, Plzeň, Pardubice a České Budějovice. V soutěži bude hrát 24 týmů z šesti zemí, které jsou rozděleny do čtyř divizí. Dva nejlepší celky z každé skupiny postoupí do finálového turnaje.

Utkání Sparta - Slavia
Utkání Sparta - Slavia
Otevřít galerii
 • Utkání Sparta - Slavia autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Utkání Plzeň - Pardubice autor: Petr Eret, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Automatický nárok na účast ve finálovém klání, které se odehraje od 16. do 18. prosince vyřazovacím systémem play-off, má jakožto pořadatel Salcburk. Každý z finalistů obdrží finanční prémii 20 tisíc eur.

"Bude to dobré prověření před ligou. Vítám to a budou to jediné přípravné zápasy, které chceme před startem extraligy hrát. Těch osm by mělo bohatě stačit. Máme tam za soupeře kromě jiných Spartu a Plzeň, i to bude zajímavé," řekl novinářům na tiskové konferenci kouč a generální manažer Slavie Vladimír Růžička.

ET si zahraje sedm mužstev

Zápasy odehrají slávisté v Edenu. "Na přípravu chodilo obvykle okolo 800 lidí, tak věřím, že na tyto soupeře jich přijde ještě víc," poznamenal Růžička.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.