ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Jágr nejlepším útočníkem MS, dostal se i do All Star týmu

Velikost textu:
aktualizováno 15. 5. 2011 23:22

Bratislava - Čeští hokejisté Jaromír Jágr a Marek Židlický byli zařazeni do All Star týmu mistrovství světa v Bratislavě podle akreditovaných novinářů. Jágra také direktoriát turnaje zvolil nejlepším útočníkem. Devětatřicetiletý pravý křídelní útočník Jágr byl vybrán do nejlepší šestice světového šampionátu podle akreditovaných novinářů potřetí v kariéře. Předtím to bylo na domácím MS v Praze v roce 2004, kde Češi vypadli ve čtvrtfinále, a pak o rok později po triumfu ve Vídni. Mezi nejlepší trojici hráčů byl zařazen poprvé.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
Otevřít galerii
 • Jaromír Jágr autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2547/254632.jpg?1305310387
 • MS v hokeji 2011 na Slovensku autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

O pět let mladší obránce Židlický se dočkal ocenění podruhé, premiérově to bylo také v roce 2005. Post gólmana v All Star obsadil Švéd Viktor Fasth, který byl při svém premiérovém startu na světovém šampionátu zvolen také nejužitečnějším hráčem a brankářem. Poprvé na MS hrál i jeho krajan David Petrasek, jenž zaujal na pozici beka.

Poprvé jsou v All Star také útočníci Patrik Berglund, třetí zástupce Švédska, a Fin Jarkko Immonen. Nejlepším bekem podle direktoriátu byl vybrán Kanaďan Alex Pietrangelo.

Přehled ocenění podle akreditovaných novinářů:

All Star tým: Viktor Fasth - David Petrasek (oba Švédsko), Marek Židlický - Jaromír Jágr (oba Česko), Patrik Berglund (Švédsko), Jarkko Immonen (Finsko).

Nejužitečnější hráč: Viktor Fasth (Švédsko). 
    
Nejlepší hráči na svých postech podle direktoriátu turnaje: Brankář: Viktor Fasth (Švédsko), obránce: Alex Pietrangelo (Kanada), útočník: Jaromír Jágr (Česko).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.