ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Tisíce fanoušků slaví v centru Prahy

Velikost textu:
aktualizováno 15. 5. 2011 20:20

Praha - Tisíce fanoušků se dnes sešly na Staroměstském náměstí v centru Prahy, aby podporovaly český tým v utkání o třetí místo na hokejovém mistrovství světa. Na dvou velkoplošných obrazovkách sledovali bratislavský zápas, ve kterém Češi zvítězili nad Ruskem 7:4. Přibližně polovina z nich náměstí neopustila ani po předání bronzových medailí. Vítězství oslavovali při hudebním doprovodu skupiny Las Vegas. Přenos na Staroměstském náměstí bude pokračovat ve 20:30, kdy se utkají o první místo Švédsko s Finskem.

Česko se raduje
Česko se raduje
Otevřít galerii
 • Česko se raduje autor: Peška Stanislav, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fanynky prožívají zápas české reprezentace autor: Peška Stanislav, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2550/254981.jpg?1305482784

Podle Hany Tietze z pořadatelské společnosti přišlo na náměstí přibližně 6000 lidí. "Nálada byla po celou dobu skvělá. Nevím o žádném incidentu, všechno probíhalo v pořádku," řekla Tietze.

V průběhu zápasu hlásili klid i záchranáři s policisty. "Ošetřili jsme čtyři pacienty. Jeden měl vysoký tlak, zbytek byla lehká poranění," uvedla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

přehrát video
Vstup Pavly Kubálkové a Olgy Bakové

Policisté nezaznamenali žádné výtržnosti. Na místě zasahoval pouze malý tým těžkooděnců, který odděloval české a ruské fanoušky. Rusové později obsadili věž Staroměstské radnice, odkud fandili svému týmu.

Příznivci se na náměstí začali scházet už před 15:00. Na podporu si přinesli nejen dresy a vlajky, ale také barevné paruky, trubky a čepice. Jeden fanoušek tým podporoval modrou berlí, na kterou navlékl rukavici v barvách trikolóry.

Pivo a klobásy, pochod městem

K pohodlí fanoušků pořadatelé zajistili množství stánků s občerstvením, na dračku šlo především pivo a klobásy. Po zápase vyrazila část fanoušků slavit do přilehlých restaurací, někteří se vydali na pochod městem.

Na rozdíl od loňského roku však pořadatelé letos nepočítají s tím, že by organizovali uvítání hokejového týmu. Hráči totiž nepřijedou společně, domů pojedou individuálně s rodinami ještě dnes.

Nadšení na Staroměstském náměstí v Praze
Nadšení na Staroměstském náměstí v Praze
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.