ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Národní tým nastoupí proti Švédsku bez Havláta

Velikost textu:

Bratislava - Čeští hokejisté nastoupí v semifinále MS proti Švédsku v sestavě s Patrikem Eliášem, ale bez Martina Havláta. Oba po zranění z minulých zápasů dopoledne před zápasem trénovali, ale Havláta do zápasu nepustí zraněné rameno. Havlát se zranil v pondělním utkání proti Německu a do play-off zatím nezasáhl. Eliáš nedohrál čtvrtfinálový duel proti USA ve středu. ČT má internetová práva pouze na utkání české reprezentace. Informace o šampionátu najdete na serveru mshokej.cz.

Martin Havlát
Martin Havlát
Otevřít galerii
 • Martin Havlát autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Český tým při tréninku autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Po zákroku bylo tělo trošku bolestivé a ještě je, jsem ale připravený hrát. Nějaké limitace tam budou, ale já doufám, že adrenalin během zápasu zabere," řekl Eliáš. Útočník New Jersey se vzpamatovává ze střetu s obráncem Jackem Johnsonem za americkou brankou. "Možná to byl čistý střet, ale bylo to docela pozdě po odehrání puku, který jsem dávno neměl. Člověk to pak nečeká...," vrátil se Eliáš k situaci ze závěru zápasu.

V průběhu turnaje se již několikrát vyjádřil, že se mu podobné situace nelíbí, a hráči, kteří podobným způsobem atakují soupeře, by měli být potrestáni. Druhá formace by tak aktuálně měla nastoupit ve složení Michael Frolík, Eliáš a Milan Michálek. Původně nejproduktivnější český útok je z pohledu zranění nejohroženější částí sestavy. Zranil se v ní Havlát, Eliáš, Michálek i Petr Průcha.

"Říkal jsem si, že jsem přežil alespoň první dva zápasy, a pak jsme si z toho dělali trochu srandu. Zase až tak vtipné to ale nebylo. Při některých zákrocích jde opravdu o zdraví, ale Milan je v pohodě, já taky a doufám, že i Martin se dá do pořádku," dodal Eliáš.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.