ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Plekanec září v lajně s Jágrem a doufá v zisk zlata

Velikost textu:

Bratislava - Centr Tomáš Plekanec si na mistrovství světa užívá spolupráci s Jaromírem Jágrem a vítěznou jízdu českého hokejového týmu. Věří, že mužstvo dotáhne v Bratislavě své snažení až ke zlatu. Juniorský mistr světa z roku 2001 má z turnajů dospělých zatím jen stříbro ze šampionátu v Rize 2006 a je mu jasné, že cesta na vrchol bude ještě složitá. Síla českého výběru v Bratislavě je ale podle opory Montrealu obrovská. Více informací o šampionátu najdete na webu mshokej.cz.

Česká střídačka
Česká střídačka
Otevřít galerii
 • Česká střídačka autor: Vít Šimánek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jaromír Jágr slaví gól zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ve čtvrtfinále proti Spojeným státům americkým si Plekanec připsal gól a dvě asistence. Po krásné kombinaci pomohl Jágrovi dovršit jeho první reprezentační hattrick. Souhra s hvězdou Omsku klape a oba se společně vyšvihli do čela produktivity českého týmu na turnaji. "Padá to tam. Zaplaťpánbůh za to a doufám, že to ještě ty dva zápasy vydrží," řekl Plekanec.

Osmadvacetiletý kladenský odchovanec si uvědomuje, že letošní výběr má na zisk zlata. Na Slovensku má kouč Alois Hadamczik k dispozici vedle něj a Jágra také další české hvězdy NHL Patrika Eliáše či Martina Havláta. "Chceme tady vyhrát, ale jdeme zápas od zápasu. Strašně těžké utkání nás bude čekat v semifinále. Na zlato je ještě hrozně dlouhá cesta," upozornil Plekanec.

Sám po druhém místě v Rize, kde na velké akci v reprezentaci debutoval, na další úspěch čeká. Musel strávit čtvrtfinálová vyřazení na světových šampionátech v letech 2007 až 2009, i loni na olympijských hrách v Turíně. Při triumfu v Německu pak bojoval s Montrealem až do finále Východní konference NHL, zato letos po vyřazení v prvním kole play-off mohl opět přijet zabojovat o úspěch českých barev.Podobnou vítěznou jízdu jako v Bratislavě si vychutnává poprvé. Neodvážil se ale tvrdit, zda je letošní kádr nejsilnější, který dosud v reprezentaci zažil. "Na olympiádě jsme měli výborný mančaft. Ale v takové pohodě, v jaké tady zatím hrajeme, a hlavně ofenzivně, jak nám to tam padá, tak asi lepší mužstvo nebylo. Na tomto týmu je super, že pořád není nikdo spokojený a pořád se chce zlepšovat," doplnil Plekanec.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.