ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

"Výborný duel, s Pavelcem můžeme jít daleko"

Velikost textu:
aktualizováno 11. 5. 2011 20:55

Bratislava - Za výborně zvládnutý zápas označil dnešní vystoupení českých hokejistů proti Američanům (4:0) na světovém šampionátu trenér a zároveň bývalý vynikající obránce Miloš Holaň. Podle jeho názoru má český výběr i díky výtečnému brankáři Ondřeji Pavelcovi možnost pomýšlet na příčky nejvyšší. "Byl to na play-off výborně odehraný zápas," ocenil Holaň. "Každý čekal, že to bude něco jiného než v dosavadním průběhu mistrovství a že to bude těžké, ale Američané mě opravdu překvapili výbornou hrou v první třetině, kdy byli lepším a nebezpečnějším týmem," připustil Holaň.

Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec
Otevřít galerii
 • Ondřej Pavelec autor: Koller Jan, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2540/253909.jpg?1305134972
 • Miloš Holaň zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Zámořský výběr se v úvodu zápasu líbil především svou aktivitou. "Do forčekinku šli nejen všichni tři útočící hráči, ale do napadání se zapojovali i obránci. Odehráli první třetinu opravdu velmi dobře a my jsme měli i štěstí, když nás zachránila tyč," připomněl Holaň ošemetnou situaci ze čtvrté minuty.

Klíčovým okamžikem byl podle něho první gól krátce před úvodní přestávkou z hole Jaromíra Jágra, který tak načal svůj velký zápas vyšperkovaný nakonec hattrickem. "Ale tak je to vždy, že první gól je hodně důležitý, mužstvo uklidní a hraje se celkově lépe," připomněl Holaň.

Pavelec si oddechl po tyčce

0Brankář Ondřej Pavelec potvrdil ve čtvrtfinále mistrovství světa skvělou formu posledních týdnů. "Myslím, že jsme měli dobrý začátek až do doby, než oni hráli přesilovku. V té se trochu zvedli, naštěstí ale nedali gól. Do konce první třetiny jsme s nimi ale měli problémy," řekl Pavelec po utkání, v němž si připsal 29 zákroků.

Stejně jako v některých předešlých zápasech v reprezentačním dresu měl v úvodu štěstí, když jedna z amerických střel skončila ve 4. minutě na tyčce. "Bylo to asi třikrát tečované. Já jsem se kroutil doleva doprava, nevěděl jsem, kde to je. Naštěstí se to otřelo o tyčku z vnější strany a šlo to ven," oddechl si. Pomohl mu i fakt, že nestihl zasáhnout hokejkou. "Chtěl jsem ji dát na zem, ale naštěstí se mi to nepovedlo. Jinak bych si to tam asi vrazil," přiznal.

Od vedoucí branky už svěřenci kouče Aloise Hadamczika nedali soupeři větší šanci k návratu do zápasu a myšlenkám na zvrat. "Myslím, že to nijak nepřeženu, když řeknu, že od druhé třetiny už bylo na ledě prakticky jen jedno mužstvo. Zápasu už jsme pak dominovali," řekl kouč, jenž v poslední extraligové sezoně vedl Spartu a následně Mladou Boleslav.

Český výběr na Holaně působí velmi pozitivním dojmem. "Líbí se mi kompaktnost celého mančaftu. Dobře jsme hráli přesilovky, je tam velká síla v útoku, ale zvládáme i dobře bránit a s Pavelcem v brance si myslím, že dojdeme daleko," předpovídal Holaň.

Chtěl by však vidět malé zlepšení v disciplíně. "Je potřeba si dávat ještě o něco více pozor na zbytečná vyloučení spojená s používáním hokejky," nabádal.

Za soupeře by Holaň obhájcům prvenství přál Německo. "Němci by byli určitě přijatelnějším soupeřem, neboť Švédové jsou jako vždy velmi silní a naše bilance s nimi z posledních let není zrovna aktivní. Ale známou pravdou je, že pokud chcete něco velkého vyhrát, musíte být schopní a zvládnout porazit kohokoliv," uzavřel Holaň.

Jágr: Nehráli jsme dobře, měli jsme dneska štěstí

0Jaromíra Jágra těšilo, že tým klíčovou bitvu zvládl, ale celkově neměl ze zápasu nejlepší dojem. Upozornil, že pro úspěch v semifinále je potřeba předvést lepší výkon. Jágr se přitom mohl radovat z prvního hattricku ve 121. zápase v reprezentačním dresu. "Doufám, že nebyl poslední," usmíval se Jágr. Ale dnešní zápas rozhodně neoznačil jako jeden z nejlepších v reprezentaci. "To určitě ne. Necítil jsem se dobře," přiznal.

Hlavně začátek nebyl podle útočníka Omsku ideální. "Nehráli jsme dobře, měli jsme dneska daleko větší štěstí než jiné zápasy. Díky bohu, že Ondra Pavelec chytal výborně. Hlavně v první třetině měl neskutečně vynikajících zásahů. Oni nás přebruslovali, byli daleko rychlejší na puku, měli daleko víc šancí," prohlásil Jágr. Za hlavního hrdinu označil především Pavelce. "Kdyby nám dali jeden, dva góly, zápas by vypadal úplně jinak. Možná bychom se trápili."

Ondřej Pavelec při tréninku
Ondřej Pavelec při tréninku
Více fotek
 • Ondřej Pavelec při tréninku autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2509/250837.jpg
 • Jaromír Jágr slaví gól zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2539/253869.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.