ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Arťuchin: Čeští hráči a jejich trenér jsou fňukalové

Velikost textu:

Bratislava - Ruský hokejový útočník Jevgenij Arťuchin označil českého kouče Aloise Hadamczika i jeho svěřence za fňukaly. Forvard Petrohradu to prohlásil v rozhovoru pro oficiální web KHL při ohlédnutí za dosavadním působením sborné na turnaji a svými výkony, v nichž se to střety se soupeři jen hemží. U jeho jména jsou v oficiálních turnajových soupiskách cifry 196 cm v kolonce výška a 116 kg v kolonce váha. Více informací o šampionátu nabízí web mshokej.cz.

Ruský hokejista Jevgenij Arťuchin v zápase s Českem na MS na Slovensku
Ruský hokejista Jevgenij Arťuchin v zápase s Českem na MS na Slovensku
Otevřít galerii
 • Ruský hokejista Jevgenij Arťuchin v zápase s Českem na MS na Slovensku autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2537/253614.jpg?1305056337
 • Milan Michálek po zákroku Jevgenije Arťuchina autor: Tomáš Krist, zdroj: ISIFA/Lidové noviny https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Trnem v oku českých hokejistů se stal Arťuchin poté, co ve druhé třetině vzájemného utkání osmifinálové skupiny E tvrdě atakoval Milana Michálka a Karla Rachůnka. Ani jeden z nich zápas nedohrál. Zpočátku se Arťuchin k utkání nechtěl příliš vracet. "Že mi po utkání nepodali ruku, to bych nechtěl komentovat," řekl nejprve, ale postupně se rozpovídal. "Jejich kouč a celý jejich tým jsou fňukalové. Zachovali se velmi špatně, ale to všechno má původ u trenéra," prohlásil Arťuchin, jenž měl se samotným Hadamczikem konflikt.

Český kouč na něho křičel, ruský obr ho prý ale neslyšel. "Abych řekl pravdu, tak jsem nerozuměl tomu, co Hadamczik křičel. Měl jsem ho za zády a něco říkal teprve tehdy, když jsem ho minul. Měl mi to říct tváří v tvář. Že se chtěl se mnou dokonce prát? O tom nevím, ale to je samozřejmě škoda. Možná, že to je způsob, jak Češi hrají," uvedl Arťuchin.

Nejsem žádný surovec, zákroky byly čisté, tvrdí Arťuchin

Byť se domnívá, že zákroky na oba české hráče byly z jeho strany čisté, připustil obavy, které měl kvůli případnému dodatečnému trestu ze strany disciplinární komise IIHF. "Byl jsem trochu nervózní," přiznal Arťuchin. "Cítil jsem však, že jsem neudělal nic špatného. Dokonce i experti potvrdili, že jsem Michálka zasáhl do ramena. Jen prostě příliš simuloval, když mohl jít hned další střídání na led," prohlásil Arťuchin. Mladší z bratrské dvojice reprezentantů v českém dresu skutečně zkusil v nedělním utkání ještě na jedno střídání nastoupit, ale pak odešel do kabiny a do utkání už nezasáhl.

Bek Rachůnek při pádu po souboji s protivníkem ztratil helmu a o led si rozbil hlavu, kterou mu poté museli zašít třemi stehy. "Ten sice nesimuloval, ale ten zákrok na něho byl také čistý," stojí si za svým Arťuchin.

Přiznal, že byť ze strany disciplinární komise nebyl dodatečně suspendován, před dalším utkáním s Finy ho rozhodčí s ohledem na nebezpečné zákroky varovali. "Ano, řekli mi, abych hrál o něco více korektním způsobem. Ale já nejsem žádný surovec, nechci se s nikým prát. Je to prostě jen způsob, jakým hraji hokej," uvedl Arťuchin.

Karel Rachůnek po zákroku Jevgenije Arťuchina
Karel Rachůnek po zákroku Jevgenije Arťuchina
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.