ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Průcha je na čtvrtfinále připraven, Havlát zatím ne

Velikost textu:

Bratislava - Až ve středu, v den čtvrtfinálového zápasu na hokejovém mistrovství světa, se rozhodne, zda bude v sestavě českého týmu útočník Martin Havlát, který má problémy s naraženým ramenem. Petr Průcha, jenž také nedohrál pondělní utkání proti Německu, je v pořádku a proti USA bude připraven nastoupit, sdělil tiskový mluvčí reprezentace Jan Černý. Další informace o šampionátu najdete na webu mshokej.cz.

Český tým při tréninku
Český tým při tréninku
Otevřít galerii
 • Český tým při tréninku autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2509/250838.jpg?1304105859
 • Martin Havlát v akci autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2528/252795.jpg?1304714260

Havlát i Průcha se zranili ve třetí třetině souboje s Německem a po jeho skončení putovali do nemocnice na vyšetření. Průcha odstoupil po zásahu pukem do krku, Havlát si poranil při střetu u mantinelu levé rameno. Lékař týmu Radomír Holibka po dnešním tréninku prohlásil, že Průcha bude připraven zasáhnout do čtvrtfinále, a šance u Havláta zvýšil z pondělních padesáti na osmdesát procent.

"Petrovi Průchovi jsme včera dali protiotokovou léčbu, protože utrpěl zhmoždění hrtanu, měl dechové potíže a pocit překážky v oblasti dýchacích cest v rámci otoku, který tam nastal," řekl Holibka. "Zaléčili jsme to bezprostředně v šatně, pak jsme s ním odjeli na vyšetření na CT, abychom vyloučili nějakou trhlinu v hrtanu nebo zlomeninu chrupavky v hrtanu. To se všechno vyloučilo." Dnešní trénink absolvoval Průcha bez potíží.

Havlát naopak dnešní trénink vynechal. "Utrpěl zhmoždění ramenního kloubu a měl zhmožděný také ramenní sval. Netrénoval, protože to měl bolestivé. Nevěřil tomu," doplnil Holibka. "Pokud tomu nebude stoprocentně věřit, tak hrát nebude, ale když to bude dobré a domluví se s námi a s trenérem, tak bychom ho nasadili. Není to ani čtyřiadvacet hodin od úrazu a stav se zlepšuje. Bude záležet na něm, z našeho hlediska tam není nic, že by si to mohl zhoršit."

Milana Michálka už páteř nebolí

Naplno byl v přípravě také útočník Milan Michálek, který proti Rusku utrpěl po zákroku Jevgenije Arťuchina zhmoždění krční páteře a v pondělí proti Německu nehrál. "Bolesti páteře ustoupily. Cítí se dobře a dneska ráno přišel, že je zcela bez potíží. Věnoval se mu Michal Truc. Trénoval a říkal, že je to v pohodě," dodal Holibka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.