ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Slovenský tisk si podal hráče i trenéra za výkony na MS

Velikost textu:

Bratislava - Slovenský tisk si podal hokejisty a kanadského trenéra reprezentačního výběru za neúspěch na domácím mistrovství světa. Slováci počtvrté za sebou nepostoupili do čtvrtfinále a média soudí, že "zlatá generace", která na začátku století pomohla k zisku tří nejcennějších kovů pro slovenské barvy, odchází do hokejové historie. Přestárlý tým, nedostatečný výkon hokejových hvězd, statická obrana v čele s nejistým brankářem a špatný trenér. V tom vidí tisk příčiny neúspěchu slovenských hokejistů, kteří po vydřeném vítězství nad Slovinskem v dalších čtyřech důležitých zápasech šampionátu prohráli vždy o gól. Více informací o šampionátu najdete na webu mshokej.cz.

Hokejisté Slovenska
Hokejisté Slovenska
Otevřít galerii
 • Hokejisté Slovenska autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/26/2533/253221.jpg?1304947521
 • Glen Hanlon autor: Marián Peiger, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1524/152393.jpg?1269464385

"Už v tom prvním neúspěšném souboji s Německem se ukázalo, že tým má překvapující problémy s herním projevem, ačkoliv lídry týmu jsou skvělí hokejisté světové extratřídy," soudí deník Šport.

"Další část zlaté generace hráčů, která v minulosti přitáhla na slovenská náměstí desítky tisíc lidí, odchází do hokejové historie v tichosti a bez fanfár," napsala Pravda. Ukončení reprezentační kariéry už ohlásil šestatřicetiletý kapitán Pavol Demitra. "Tým měl sice množství zkušených hráčů, jenže co z toho, když často nestačili na soupeře, hlavně v rychlosti," připomněl nejčtenější list Nový čas.

Tisk nešetřil kritikou ani na trenéra Glena Hanlona, jenž kormidlo u slovenské reprezentace převzal před loňským šampionátem v Německu a smlouvu má do roku 2014. Hospodárske noviny v článku s nadpisem "Složme se Hanlonovi na letenku... jednosměrnou" napsal, že Kanaďan neuspěl ve snaze spasit slovenský hokej."Trenér se dostával do stavu, kdy nedokázal kontrolovat vlastní emoce. Co je horší, ztrácel přehled ve hře. Jisté je, že už druhý rok za sebou nedostal na mistrovství světa z týmu to, na co měl potenciál," přidal se Sme. Pravda tvrdí, že experiment s prvním zahraničním trenérem na slovenské střídačce se zatím nevydařil a Hanlona čeká těžká doba, protože reprezentace nemá nové talenty.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.