ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Proti Němcům bude chytat Štěpánek

Velikost textu:

Bratislava - Česká hokejová reprezentace nastoupí do večerního zápasu osmifinálové skupiny mistrovství světa v Bratislavě proti Německu v brance s Jakubem Štěpánkem. V sestavě bude chybět po zranění z předchozího zápasu s Ruskem útočník Milan Michálek a ohrožený je i start jeho bratra Zbyňka, jenž má menší problémy s loktem. Trenéři národního týmu Alois Hadamczik a Josef Paleček se rozhodli šetřit brankářskou jedničku Ondřeje Pavelce zejména proto, že na MS doposud neporažená reprezentace si již s předstihem zajistila postup do čtvrtfinále z prvního místa v osmifinálové skupině.

Jakub Štěpánek
Jakub Štěpánek
Otevřít galerii
 • Jakub Štěpánek autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Češi se radují z gólu autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Ondra dostane volno, aby se mohl připravit na čtvrtfinále. Nebude ani na střídačce, dvojkou bude Jakub Kovář, kterého jsme se rozhodli dopsat na soupisku," řekl Paleček. Z preventivních důvodů podle všeho nenastoupí ani bratři Michálkové, kteří by měli být na středeční nebo čtvrteční čtvrtfinále k dispozici.

Nedělní zápas nedohrál ani obránce Karel Rachůnek, který se zranil stejně jako Milan Michálek po střetu s Jevgenijem Arťuchinem. Ten ale hrát bude, zřejmě i proto, že trenéři mají k dispozici jen sedm beků. Kdyby nehráli Zbyněk Michálek a Rachůnek, bylo by jich v sestavě jen pět.

Předpokládaná sestava: Štěpánek - K. Rachůnek, Němec, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava - Jágr, Plekanec, Průcha - Havlát, Eliáš, Červenka - Voráček, Marek, Rolinek - Frolík, Novotný, Hubáček.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.