ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Plekanec: Někdo jako Arťuchin by neměl vůbec hrát

Velikost textu:

Bratislava - Čeští hokejisté ostře odsoudili zákroky obrovitého ruského útočníka Jevgenije Arťuchina, který v zápase s českou reprezentací na mistrovství světa zranil Milana Michálka a Karla Rachůnka a potrestán byl také za další fauly během hry. Jemu podobní hráči by se podle českých reprezentantů vůbec neměli dostat na led. Ačkoliv by hokejisté uvítali přísný trest za podobné zákroky, současně si uvědomují, že samotný distanc na několik zápasů hráče typu Arťuchina nezmění. Více informací o šampionátu najdete na webu mshokej.cz.

Jevgenij Arťuchin ve slovní přestřelce s Markem Židlickým
Jevgenij Arťuchin ve slovní přestřelce s Markem Židlickým
Otevřít galerii
 • Jevgenij Arťuchin ve slovní přestřelce s Markem Židlickým autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Těreščenko snižuje na 1:2 autor: Jan Koller, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Jestli to dělají opakovaně, tak nepatří na led. Suspendovat je mohou na dvacet zápasů, vrátí se, udělají to znova. Nemá to žádný smysl," řekl útočník Tomáš Plekanec. Řešení ale nevidí ani v oplácení. "Není to o tom, aby ho někdo zmlátil. Jestli si to neuvědomují, že ohrožují kariéry kluků, tak se s tím dá těžko něco dělat," uvedl.

Plekanec, jenž byl nakonec autorem vítězného gólu zápasu z trestného střílení, soudí, že ruský útočník by měl dostat vyšší trest stejně jako lotyšský hráč Arturs Kulda za zákrok na českého beka Radka Martínka v prvním utkání české reprezentace na šampionátu v Bratislavě. "Myslím, že to je to samé jako ten Lotyš. Jestli to bylo do hlavy, tak prostě nesmí hrát," řekl o zákroku Arťuchina.

Ještě kritičtěji se k faulu soupeře stavěl autor první české branky v utkání Jakub Voráček. "Je to magor. Takhle trefit Milana Michálka bez puku na bradu úplně ze strany, kdy ho nemohl vidět, to do hokeje nepatří. Myslím, že je to špinavý hráč, tohle se nedělá," řekl nazlobeně. Dodal, že už během zápasu žádal český tým pro Arťuchina pětiminutový trest a vyloučení do konce utkání. "Já si myslím, že zákrok rozhodčí neviděl, protože tam nebyl puk. Byl to úder na hlavu ze strany, tam není o čem diskutovat," dodal.

Marek Židlický:

"Mně to je jedno. Já nad tím nepřemýšlím. Já se ho snažím zbourat. Někdo mu musel dát najevo, že si to nemůže dovolit."

Arťuchina sudí potrestali dvouminutovým trestem. "On je vysoký a silný, kdyby se do něj někdo pustil, ještě od něj dostane držku. To je ještě horší," soudil Voráček o možné odvetě. O tu se ale pokusil český obránce Marek Židlický. "Já jsem čekal, jestli si ho najdu. Čekal jsem, až to dostane," poznamenal ke svému vydařenému ataku na ruského útočníka.

"Bylo to trošku riskantní, protože za mnou nikdo nebyl. Ale dostal to," potěšilo Židlického. Vůbec mu nevadilo, že zatímco sám váží 85 kg, Arťuchin je o třicet kilo těžší. Rovněž ale upozornil, že Arťuchinův faul na Michálka byl zbytečný i s ohledem na to, že oba týmy byly už před utkáním jistými postupujícími do čtvrtfinále. "Potřebujeme každého hráče, jak my, tak oni," uzavřel.

Jágr: Mám z toho smíšené pocity

Zcela odlišné pocity než po páteční výhře nad Slovenskem měl útočník Jaromír Jágr. Český tým sice opět na mistrovství světa zvítězil a devětatřicetiletá hvězda se zapsala mezi střelce, ale radost z výhry a jistého prvního místa v osmifinálové skupině Jágrovi kalilo zranění dvou českých hráčů.

Jaromír Jágr:

"Těžko říct, jestli se to dalo čekat. Některá mužstva to dělají, jiná ne. Kanaďani by třeba udělali to samé."

"Byl to divný zápas, mám z toho smíšený pocity. Vyhráli jsme, ale zase jsme ztratili nějaké hráče," řekl Jágr po utkání, které po faulech Jevgenije Arťuchina nedohráli Milan Michálek a Karel Rachůnek. "Nemám z toho takovou radost. Od druhé třetiny to byl takový divný rozkouskovaný zápas," uvedl Jágr. Duel se vyostřil v polovině, kdy za stavu 2:0 pro český tým Arťuchin předvedl několik výpadů a nakonec zranil Michálka.

Zákrok útočníka Petrohradu na Michálka stejně jako další čeští hráči odsoudil. "Byl to nepříjemný faul, Milan neměl vůbec puk. To by se v hokeji vůbec nemělo stávat. Jinak se k tomu ale nechci moc vyjadřovat, já jsem ty zákroky neviděl. Jen ten jeden," řekl Jágr, který proti Arťuchinovi hraje v Kontinentální lize. "Je to prostě jezdící monstrum. Musíš hrát tak, abys dal od sebe co nejdříve puk a pokryl si tělo," dodal.

Obránce Karel Rachůnek i útočník Milan Michálek by měli být připraveni nastoupit na šampionátu do dalších utkání. Lékař národního týmu Radomír Holibka ale doporučil, aby oba pondělní duel proti Německu vynechali. I proto, že Češi již mají jistý postup do čtvrtfinále z prvního místa ve skupině.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.