ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Dánští hokejisté místo oslav museli jít na policii

Velikost textu:
aktualizováno 8. 5. 2011 14:01

Bratislava - Hokejisté Dánska se na mistrovství světa v Bratislavě stali terčem zlodějů. V sobotu vpodvečer někdo vykradl deset pokojů na hotelu Tatra s výslednou škodou 35 tisíc eur (asi 844 tisíc korun). Vedle hokejistů přišli o své věci i další členové realizačního týmu a VIP hosté. Více informací o šampionátu najdete na webu mshokej.cz.

Utkání Německo - Dánsko
Utkání Německo - Dánsko
Otevřít galerii
 • Utkání Německo - Dánsko autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Dánsko autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Nesmírně nás to mrzí a rozhodně to nebereme na lehkou váhu. Apelovali jsme na všechny hotely, ve kterých výpravy bydlí, aby posílily bezpečnostní opatření," uvedl generální ředitel šampionátu Igor Nemeček v oficiální tiskové zprávě. "Organizační výbor ale nezodpovídá za bezpečnost hotelů," uvedl manažer pro bezpečnost Stanislav Jankovič na mimořádném setkání s novináři.

"Velmi se za vše omlouváme, v historii hotelu se nám něco podobného ještě nestalo. Máme kamerové záznamy, ale více bych teď nechtěl říkat," uvedl ředitel hotelu Tatra Ivan Banič.

Dánové, kteří přišli o počítače, iPody, iPady i hotovost, tak v sobotu místo oslav nad Německem museli jít na policii. "Těší nás, že se k tomu policie postavila profesionálně a má situaci pevně ve svých rukách," uvedl kapitán týmu Morten Green. Více se k nepříjemné situaci nechtěli vyjadřovat, v pondělí je totiž čeká poslední zápas na šampionátu proti Slovensku. "A my stále hrajeme o důležité body do světového žebříčku," podotkl Green.

Problém s krádeží na hotelu měli před začátkem šampionátu i slovenští hokejisté. O hodinky, notebook a iPod přišel útočník Pavol Demitra, kterému vykradli pokoj na hotelu Hilton, v němž v průběhu turnaje bydlí i čeští hráči. Případ policie stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.