ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Rusové zdolali Dány, ale řeší problémy s brankářem Nabokovem

Velikost textu:

Bratislava - Hokejisté Ruska si sice připsali důležité tři body po dalším nepřesvědčivém výkonu proti Dánsku, ale musejí řešit hned několik problémů. Vedle hry sborné je to i otázka brankáře, protože Jevgenij Nabokov se ve třetí třetině utkání zranil a je možné, že pro něj turnaj skončí. Další zápas čeká Rusko v neděli od 16:15 proti České republice. Nakobov se zranil v 48. minutě při gólu Nichlase Hardta na 3:4, když se pokoušel přesunout proti jeho střele a pochroumal si nohu. Ještě zkusil pokračovat ve hře, ale za necelé dvě minuty přenechal místo Konstantinu Barulinovi. Trenér Vjačeslav Bykov neprozradil, co se přesně Nabokovovi stalo. Informace z hokejového šampionátu přináší také server mshokej.cz.

Utkání Rusko - Dánsko
Utkání Rusko - Dánsko
Otevřít galerii
 • Utkání Rusko - Dánsko zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Rusko potrápili v základní skupině i Slovinci zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Je to zranění v dolní části těla," prohlásil Bykov. Neodpověděl na dotaz, zda se jedná o natažené tříslo, ale přiznal, že další Nabokovovo působení na turnaji je ohrožené.

Brankářská otázka se v ruském týmu řešila už před Nabokovovým zraněním, protože gólman, který nechytal od konce prosince od odchodu z Petrohradu, nebyl na turnaji v ideální formě. Už v minulém zápase proti Slovensku střídal za stavu 2:3 a sborná nakonec důležitý zápas otočila.

Nabokov měl prokázat své umění na světovém šampionátu po problémové sezoně. V NHL chtěl po odchodu z Ruska z rodinných důvodů chytat za Detroit, ale ten jej musel po podpisu smlouvy zařadit na listinu volných hráčů a sáhli po něm New York Islanders. Tam pětatřicetiletý bývalý hráč San Jose odmítl jít a byl suspendován.Bykov mu dal důvěru, vedení ruského týmu vyřešilo nakonec povolení, aby za sbornou chytal, ale na Nabokovovi se pauza projevila. Na turnaji inkasoval ve čtyřech zápasech 12 gólů, průměr má 3,6 inkasované branky na zápas a úspěšnost zákroků 88 procent.

Nabokovovi dal Bykov přednost v nominaci před Iljou Bryzgalovem z Phoenixu. Bykov nechtěl prozradit, zda se jej ještě sborná nepokusí dodatečně povolat. Vedle Barulina mají v kádru Rusové ještě Vasilije Košečkina z Čerepovce, který nebyl zapsán na soupisku. Bykov nechtěl ani komentovat, zda by měl zájem o brankářský objev Philadelphie Sergeje Bobrovského, jehož Flyers by mohli vypadnout v noci na sobotu v sérii s Bostonem. "Budeme se o tom bavit nejdříve s brankářským trenérem Vladislavem Treťjakem," dodal Bykov.

Utkání Rusko - Dánsko
Utkání Rusko - Dánsko
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.