ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Martínek se na MS nevrátí, jeho stav se nelepší

Velikost textu:
aktualizováno 5. 5. 2011 23:24

Bratislava - Jen několik hodin žila naděje, že se by do české sestavy na hokejovém mistrovství světa mohl vrátit v prvním zápase zraněný obránce Radek Martínek. Reprezentační trenér Alois Hadamczik začal s pětatřicetiletým bekem jednat o návratu do dějiště šampionátu ve středu, dnes v podvečer ale tato možnost definitivně padla. "Nevypadá to reálně, opět ho bolí hlava. A jeho stav se nelepší tak, aby mohl uvažovat o návratu," řekl Hadamczik. ČT má internetová práva pouze na utkání české reprezentace. Více informací o šampionátu najdete na webu mshokej.cz.

Zraněný Radek Martínek
Zraněný Radek Martínek
Otevřít galerii
 • Zraněný Radek Martínek autor: Tomáš Krist, zdroj: Isifa/LN https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Český tým při tréninku autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

V noci na dnešek přitom prohlásil, že tato možnost existuje. Hned ale uvedl, že to je spíše jeho přání. "Neměli jsme potvrzeno, že to ze zdravotního hlediska jde. Podle doktorů měl ale Radek otřes mozku prvního stupně a jen díky tomu je možné, že se jeden den cítí dobře a druhý den ho bolí hlava," uvedl.

Dvojnásobného světového šampiona Martínka hrubě fauloval lotyšský obránce Artus Kulda a český bek byl odvezen z ledu v bezvědomí. Lékař národního týmu Radomír Holibka po jeho zranění tvrdil, že v příštích šesti týdnech by měl být Martínek bez jakéhokoliv fyzického zatížení. A na jeho slova dnes došlo.Český tým byl po Martínkově zranění nucen hrát další dva zápasy jen na šest obránců. Po skončení základní části soupisku rozšíří bek Ondřej Němec, který bude připraven nastoupit již v pátek proti Slovensku. Poslední volné místo obsadí někdo z trojice Jakub Nakládal, Petr Vampola, Petr Koukal. Zda to bude obránce Nakládal, nebo jeden ze dvou útočníků, se rozhodne později.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.