ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Na hokejovém MS profitují sázkové kanceláře bez licence

Velikost textu:
aktualizováno 3. 5. 2011 20:06

Bratislava – Asociace společností provozujících kurzové sázky na Slovensku si stěžují na nelegální působení konkurenčních sázkových firem ze zahraničí. Ty údajně připravují Slovensko ročně na odvodech o 2,5 až 5 milionů eur. Spor se vede v souvislosti s probíhajícím hokejovým šampionátem. Asociace připravuje právní kroky proti těmto společnostem i proti médiím, která jejich reklamy zveřejňují.

Čeští fanoušci před bratislavskou hokejovou halou
Čeští fanoušci před bratislavskou hokejovou halou
Otevřít galerii
 • Čeští fanoušci před bratislavskou hokejovou halou autor: Halász Tomáš DOP, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Radost slovenských hokejistů autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"V souvislosti s mistrovstvím světa začala ohromná reklama těchto (nelegálních) společností," řekl Berger. Jde například o společnost bet-at home, která má reklamu v prostředcích městské hromadné dopravy nebo dokonce přímo na bratislavském stadionu a v zóně pro hokejové fanoušky. Reklama se objevuje i v tištěných médiích a na internetových portálech.

Asociace argumentuje tím, že slovenský zákon neumožňuje propagaci sázkových společností, které nemají ve státě licenci. "I dnešní zákon je jasný, jasně říká, že tento byznys bez licence není povolený, že není možné propagovat tyto společnosti, které nemají licenci," řekl Jiří Bunda, generální ředitel společnosti Fortuna Entertainment Group, která je největším poskytovatelem kurzových sázek ve střední Evropě.

přehrát video
Reportáž Olgy Bakové

Zároveň dodal, že argumenty nelegálních sázkových kanceláří o nadřazenosti evropské legislativy nad zákony státu nejsou pravdivé. "Slovenský zákon je nadřazen jakýmkoliv smlouvám, které mají zahraniční společnosti, které přijdou na Slovensko," připomenul šéf slovenské sázkové společnosti Niké Otto Berger.

Prezidentka Rady pro reklamu Zuzana Mistríková uvedla, že rada na tento fakt upozornila členské organizace. Ministerstvo financí, které licence uděluje, konstatovalo, že jde o nelegální aktivity a že příslušné orgány začaly konat.

Sázkové firmy, které na Slovensku podnikají s licencí, odvádí státu pět procent z objemu tržeb ročně. Loni tak do rozpočtu poslaly přes 15 milionů eur (362 milionů Kč), další peníze platí obcím. Nelegálně působící firmy podle odhadů připraví stát údajně o 2,5 až pět milionů eur ročně (60 až 120 milionů korun).

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.