ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Dvojnásobný střelec Michálek: Padlo tam skoro všechno

Velikost textu:

Bratislava - Trenér Alois Hadamczik si po zápasu s Dánskem, který jeho svěřenci jednoznačně vyhráli 6:0, pochvaloval, že jeho svěřenci nevyzpytatelného soupeře nepodcenili. Celkově také ocenil výkon brankáře Ondřeje Pavelce, jenž poprvé v národním týmu udržel čisté konto. ČT má internetová práva pouze na utkání české reprezentace. Více informací o šampionátu najdete na webu mshokej.cz.

Česko - Dánsko
Česko - Dánsko
Otevřít galerii
 • Česko - Dánsko autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Milan Michálek zvyšuje na 3:0 autor: Jan Koller, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Věděli jsme, že se musíme na zápas dobře připravit, což se stalo. Myslím si, že jsme měli utkání po většinu doby pod kontrolou, dali rychlý gól a poté, co jsme vstřelili druhou branku, nebylo o naší výhře pochyb," řekl Hadamczik. Kritickým momentem bylo jen dvojnásobné oslabení na začátku druhé třetiny. "Bylo to důležité. Pavelec i hráči, kteří byli na ledě, to zahráli výborně. Nedostali jsme gól, naopak jsme pak sami dali druhý, který tým zklidnil. Poté jsme hráli výborný hokej," uvedl kouč.

Alois Hadamczik:

"Samozřejmě jsem rád za každé vítězství, které tým zklidní. I když tyhle výhry nelze přeceňovat. Silní soupeři jako Finsko, Německo, Rusko nebo Slovensko nás teprve čekají."

přehrát video
MS v hokeji 2011 Slovensko

V dobrých výkonech pokračovala druhá formace Patrika Eliáše, která navázala na podařený zápas proti Lotyšsku. "Vyhoví si. Každý má své opodstatnění, proč v lajně je. Michálek odehrál velmi dobré utkání," řekl Hadamczik, jemuž udělala radost i solidní defenziva a fakt, že hokejisté až do konce mysleli na možnou "nulu".

Michálek je nadšený ze spolupráce s Eliášem a Havlátem

Šestadvacetiletý Milan Michálek se na výhře podílel dvěma góly. Jeho branky zápas zlomily: v rozmezí 103 sekund zvýšil z 1:0 na 3:0 a o vítězi pak nebylo pochyb. "To jsem dlouho nezažil. Padlo tam skoro všechno, skoro každá rána. Celkem jsme dali čtyři rychlé góly, což zlomilo celý zápas," prohlásil Michálek.

Rodák z Jindřichova Hradce si zatím souhru s dvojicí Havlát, Eliáš náramně pochvaluje. "Kluci v lajně hráli výborně, dařilo se nám. Jsme spokojení. Patrik s Martinem jsou sehraní už dávno, já se snažím dělat černou práci a chodit do brány. Ale je to pořád jen Lotyšsko a Dánsko. Uvidíme, jak to půjde proti Finsku a dalším silným týmům," brzdil Michálek přehnaný optimismus.

Česká reprezentace zatím na rozdíl od jiných předních týmů nezaváhala. "Ta překvapení tady jsou. Hokej se vyrovnává. Myslím, že bylo hodně důležité, že jsme zvládli první zápas proti Lotyšům," poznamenal střelec první české branky Michael Frolík. Středeční zápas s Finskem označil za první velké utkání českého týmu na šampionátu. "Bude to první test proti silnějšímu soupeři. Určitě jsou to výborní bruslaři. Musíme pořádně hrát dozadu, dobře bránit," dodal.

Radost českých hokejistů
Radost českých hokejistů

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.