ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Brněnskou Kometu povede Venera

Velikost textu:
aktualizováno 2. 5. 2011 14:52

Brno - Novým trenérem extraligových hokejistů Komety Brno se stal třiapadesátiletý Zdeněk Venera, který v uplynulých třech sezonách vedl hokejisty Zlína. Jeho asistentem bude stejně starý Lubomír Oslizlo. Oba uzavřeli v Brně dvouletou smlouvu. Venera přiznal, že měl i několik dalších nabídek. Brno u něj ale jasně vyhrálo. "Kometa byla favoritem, v Brně je obrovský zájem o hokej. Zápasy mají parádní atmosféru, hokej je tu zálibou pro lidi. A v takovém prostředí se dobře pracuje a pro trenéra je největší odměnou, když má jeho práce nějaký smysl," řekl Venera.

Zdeněk Venera
Zdeněk Venera
Otevřít galerii
 • Zdeněk Venera autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • HC Kometa Brno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1927/192646.jpg?1283863567

Kometa v uplynulé sezoně hrála ve skupině o udržení, do nového ročníku ji posílí obránci Tomáš Žižka, Jan Švrček a Juraj Valach a útočníci Leoš Čermák, Miroslav Holec a Hynek Zohorna. Z hostování se vrátí Tomáš Pospíšil a Jaroslav Koma.

"Základ hráčského kádru Komety je velice solidní. Brankářská dvojice je silná, kvalitních útočníků je také dost. I když bychom chtěli ještě sehnat jednoho produktivního střelce," uvedl Venera.

Reakce Zdeňka Venery
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.