ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Extraliga v Kladně zřejmě bude pokračovat

Velikost textu:

Kladno - Hokejová extraliga se zřejmě bude v Kladně hrát i v příští sezoně. Po jednání mezi vedením hokejového klubu a městem to řekl náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek. Podle něj se obě strany shodly na tom, že chtějí hokej ve městě zachovat, a situaci předají právníkům, kteří by měli vymyslet konkrétní řešení, jakým způsobem může město klubu pomoci. Výsledky vedoucí k záchraně kladenského hokeje by měly být známé příští týden, dodal. Jednání, jejichž součástí zřejmě bude určitá forma finanční pomoci hokejovému klubu, jsou podle primátorova náměstka "na dobré cestě". "Troufl bych si říct, že hokejová extraliga bude minimálně pro příští sezonu zachráněna," uvedl Bernášek.

Kladenští hokejisté
Kladenští hokejisté
Otevřít galerii
 • Kladenští hokejisté autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/24/2353/235291.jpg?1298662186
 • Město Kladno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jak bude samotné řešení složité finanční situace hokejového oddílu vypadat, zatím nedokázal vysvětlit. Návrh prý budou vymýšlet právníci, kteří ho oběma stranám představí po víkendu. "Definitivní rozhodnutí o pomoci bude určitě schvalovat zastupitelstvo," nastínil Bernášek.  

Primátorův náměstek dodal, že se do situace po návratu z mistrovství světa zapojí také Jaromír Jágr mladší, o němž se spekuluje, že by se v létě měl postavit do čela klubu místo svého otce. 

Dnešní schůzky se podle informací za vedení města kromě Bernáška zúčastnil také Otakar Černý mladší, jenž byl dříve generálním manažerem kladenského klubu a nyní zastává pozici radního pro oblast sportu a volného času, a radní Radek Větrovec (všichni ODS). Za hokejový klub se schůzky zúčastnil Jaromír Jágr starší.

Středočeši si jen s největší námahou zajistili účast v extralize pro nadcházející sezonu. Krátce po jejím skončení však klub přišel o hlavního sponzora a prezident klubu přiznal, že nemůže vyloučit, že Kladno prodá extraligovou licenci.

V hokejovém zákulisí se o tom spekuluje již delší dobu. Zájemců o odkoupení extraligy by podle všeho bylo hned několik. Potřebné finance má k dispozici například Chomutov, jemuž se už několik let nedaří postoupit mezi elitu sportovní cestou.

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.