ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Útočník Martin Růžička se stal Hokejistou sezony v ELH

Velikost textu:

Praha - Útočník mistrovského Třince Martin Růžička se stal hlavní hvězdou slavnostního zakončení extraligové sezony. Nejproduktivnější hráč play off byl dnes večer v Praze vyhlášen Hokejistou sezony a zároveň převzal cenu pro nejlepšího hráče vyřazovací části soutěže. Zástupci Ocelářů obdrželi pět cen a ovládli galavečer. Lukáš Krajíček byl vyhlášen nejlepším obráncem a klub byl oficiálně dekorován jako mistr i vítěz základní části.

Hokejista sezóny Martin Růžička
Hokejista sezóny Martin Růžička
Otevřít galerii
 • Hokejista sezóny Martin Růžička autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Martin Růžička autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Martin Růžička autor: Petr Sznapka , zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2466/246503.jpg?1302645419

"Jsem strašně rád, co se letos povedlo. Hodně lidí do toho před sezonou dalo vše a vyšlo to," řekl Růžička, který stejně jako před rokem Dominik Hašek získal obě hlavní ceny. "Je to velká pocta zařadit se vedle takových velkých jmen," dodal hráč, který v současnosti bojuje o účast na mistrovství světa.

Hned tři trofeje si z Prahy odvezli hokejisté Vítkovic, poražení finalisté. Roman Málek byl zvolen nejlepším brankářem, Jan Káňa nejlepším nováčkem a Viktor Ujčík převzal ocenění za nejhezčí akci sezony.

přehrát video
Hokejista sezony Tipsport extraligy 2010/11

Dvojnásobné zastoupení měly Plzeň a Slavia. "Indián" Tomáš Vlasák převzal trofej pro nejlepšího střelce i nejproduktivnějšího hráče základní části soutěže, Pavel Vostřák byl vyhlášen nejslušnějším hráčem extraligového ročníku.

Brankář pražské Slavie Miroslav Kopřiva byl nejčastěji vyhlášen hráčem utkání, jeho trenér Vladimír Růžička získal ocenění pro nejlepšího kouče. Nejlepším rozhodčím byl vyhlášen Jiří Gebauer.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.