ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Reprezentace se sešla na závěr přípravy, poprvé s Eliášem

Velikost textu:

Praha - Kompletní kádr národního týmu se sešel na posledním srazu před mistrovství světa na Slovensku. Poprvé s mužstvem trénoval v pražské O2 areně útočník Patrik Eliáš z New Jersey, který teprve v pátek přiletěl ze zámoří do Česka. Naplno se do přípravy zapojil také obránce Marek Židlický z Minnesoty, který v neděli absolvoval s týmem předzápasové rozbruslení v Brně při Českých hrách a pak byl na ledě ještě individuálně. V přípravě chyběli jen obránce Lukáš Krajíček s útočníkem Martinem Růžičkou z Třince, kteří byli oceněni na galavečeru při vyhlášení Hokejisty sezony a místo do O2 areny zamířili do hotelu Hilton.

Alois Hadamczik při tréninku reprezentace
Alois Hadamczik při tréninku reprezentace
Otevřít galerii
 • Alois Hadamczik při tréninku reprezentace autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2499/249814.jpg?1303842011
 • Alois Hadamczik autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2499/249813.jpg?1314170063
 • Patrik Eliáš autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/185/18451.jpg?1208804158

Trenér Alois Hadamczik byl rád, že už má tým pohromadě. "Příprava je dlouhá, a když tady není z konečného kádru čtyři, pět lidí, tak tým, který dáváme dohromady, není kompletní. Teď už jsme skoro pohromadě. Věřím tomu, že by ještě jeden dva hráči mohli do týmu přijít," řekl na srazu v Praze Hadamczik.

Počítá s tím, že si nechá v kádru pro šampionát šestadvacet hráčů, přestože jich může zapsat během turnaje na soupisku o jednoho méně. "Chtěli bychom odjet s pěti útočnými řadami a osmi beky. Pak uvidíme, koho dopíšeme, protože pak do prvního utkání zbývají čtyři dny a pořád se jistíme před nějakým zraněním. Pak dodatečně povolávat hráče není z psychologického hlediska dobré," prohlásil Hadamczik.

přehrát video
Reprezentace se sešla v Praze

Alois Hadamczik:

"Určité změny můžou nastat, ale jen vývojem v NHL. Za normálních okolností se může změnit na třech místech."

Po tréninku čeká ve středu Hadamczikův výběr generálka proti Kanadě, o den později se vydá do dějiště šampionátu v Bratislavě. Tam už se bude chystat na sobotní vstup do turnaje proti Lotyšsku. Zatím není jasné, zda trenér oznámí ve středu nominaci pro turnaj, bude totiž záležet na vývoji sérií v NHL.

Sestava proti Kanadě by se mohla hodně přibližovat té pro šampionát. Z NHL má Hadamczik zájem především o hráče ze série Bostonu s Montrealem, kde sezona skončí buď pro Tomáše Kaberleho s Davidem Krejčím, či Tomáše Plekance a jeho spoluhráče s týmu Canadiens Romana Hamrlíka s Jaroslavem Špačkem, u nichž však Hadamczik zatím neví, zda by měli zájem na turnaji hrát.

Židlický začal trénovat, Hadamczika rozladila šatna

Obránce Židlický otestuje v tréninku i v zápase proti Kanadě, jak vydrží třísla, která jej trápila, ale reprezentační kouč si nepřipouští, že by o svého elitního zadáka přišel. "Nestěžuje si. Byl jsem s ním na ledě 40 minut, trénoval výborně. Já si nepřipouštím, že by nehrál," prohlásil Hadamczik. V hlavě prý nosí přibližně seznam pěti hráčů, z nichž se někteří do konečné nominace možná neprotlačí. "Půjdou z nich třeba tři nebo čtyři pryč."

Alois Hadamczik:

"Je úplný výsměch, když je konec sezony, je tady hala za několik miliard, v ní kabina, kde je regenerační linka, kola, posilovna a my jí nemůžeme využít."

Při přípravě v O2 areně Hadamczika rozladilo, že mužstvo nemohlo do nejlepší kabiny, kterou v sezoně využívá pražská Slavia. Když to zjistil, byl hodně naštvaný. "Dozvěděl jsem se to, až když jsem sem přišel. Vůbec mě to nenapadlo. Hrajeme doma a uděláme z největší kabiny sklad, když se tady nehraje. Když se hráči ptají, proč tam nejsme, není na to odpověď. Mohli mít regeneraci přímo tady. Nevím, proč by nemohli mít všechno pohodlí - regeneraci, vířivka, nemáme v kabině ani masážní stoly," dodal Hadamczik.

Kádr pro závěrečnou přípravu na MS:

brankáři: Jakub Kovář (České Budějovice), Ondřej Pavelec (Atlanta), Jakub Štěpánek (Petrohrad)

obránci: Lukáš Krajíček (Třinec), Jakub Nakládal (Pardubice), Petr Čáslava (CSKA Moskva), Martin Škoula (Omsk), Karel Rachůnek (Jaroslavl), Ondřej Němec (Čerepovec), Martin Ševc (Färjestad), Radek Martínek (NY Islanders), Marek Židlický (Minnesota)

útočníci: Jaromír Jágr, Roman Červenka, Petr Vampola (všichni Omsk), Petr Hubáček (Brno), Martin Růžička (Třinec), Petr Koukal (Pardubice), Michal Vondrka (Slavia), Jiří Novotný (Astana), Petr Průcha (Petrohrad), Tomáš Rolinek (Magnitogorsk), Jakub Klepiš (Ufa), Jan Marek (Mytišči), Martin Havlát (Minnesota), Milan Michálek (Ottawa), Jakub Voráček (Columbus), Patrik Eliáš (New Jersey)

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.