ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Do finského Turku míří gólman Schwarz a útočník Černý

Velikost textu:

Turku (Finsko) - Brankář Marek Schwarz z Mladé Boleslavi a litvínovský útočník Jakub Černý budou v příští sezoně hájit barvy finského klubu TPS Turku. Oba hokejisté již s předstihem avizovali, že nebudou pokračovat ve svých dosavadních působištích, neboť chtěli vyzkoušet angažmá v zahraničí. V kádru Turku zůstává další český forvard Michal Birner, který se již dříve dohodl s vedením klubu na novém kontraktu.

Marek Schwarz
Marek Schwarz
Otevřít galerii
 • Marek Schwarz autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Marek Schwarz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Pětadvacetiletý Schwarz, jenž byl klíčovou postavou Mladé Boleslavi v posledních třech ročnících, na jejichž konci Středočeši pokaždé uhájili příslušnost k elitě v baráži, odchází na svoji první zahraniční štaci mimo zámoří. "Vedení klubu mělo o Marka zájem, delší dobu ho lidé z TPS sledovali. Marka lákal odchod do zahraničí, myslím, že Turku pro něj bude po všech stránkách kvalitním angažmá," řekl serveru hokej.cz hráčův zástupce Vladimír Vůjtek mladší.

Schwarz si chce pootevřít dveře do KHL

Schwarz připustil svůj záměr zkusit štěstí v zahraničních soutěžích ihned po rozhodující sedmé barážové bitvě proti Ústí nad Labem. Původně ale nejvíce toužil po KHL. Gólman s reprezentačními zkušenostmi a šesti starty v NHL v dresu St. Louis nyní věří, že o sobě dá opět více vědět, než mohl z extraligového suterénu.

"V Turku pracuje s brankáři uznávaný Urpo Ylönen, který vychoval spoustu finských nadějí pro NHL, pomohl třeba také Alexandru Salákovi. Marek se na spolupráci s ním těší, cítí, že by ho to mohlo někam posunout," přiblížil Vůjtek. "Může si otevřít dveře do KHL, ale třeba se mu povede i návrat do NHL. Pořád patří k mladším gólmanům, všechno má před sebou," doplnil.

Ve snaze odčinit nepovedený ročník si vedení TPS vyhlédlo i o rok mladšího Černého, jenž dosud mimo extraligu nepůsobil. "Je to typ útočníka, který se vedení klubu líbil. Manažer a bývalý vynikající útočník Ari Vuori sledoval Jakuba delší dobu," uvedl Vůjtek. "Pokud dostane šanci v dobrém útoku, bude hodně platný. Je to výborný bruslař, jsem přesvědčen, že mu bude finská nejvyšší soutěž vyhovovat," poznamenal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.