Chicago si v NHL vynutilo rozhodující zápas

Chicago - Hokejisté Chicaga zdolali v šestém utkání úvodního kola play-off NHL i s přispěním jednoho gólu Michaela Frolíka na svém ledě Vancouver 4:3 v prodloužení a vynutili si rozhodující sedmý duel. Výhru obhájce Stanleyova poháru, který v sérii prohrával už 0:3 na zápasy, zajistil v 76. minutě Ben Smith.

Chicago v průběhu zápasu ani jednou nevedlo a třikrát muselo dotahovat soupeřův jednogólový náskok. V posledním případě se to Blackhawks povedlo zásluhou Frolíkovy trefy. Český útočník skóroval z trestného střílení, při němž brankáře Coryho Schneidera, náhradníka Roberta Luonga, oklamal forhendovým blafákem. Chicago se nyní pokusí navázat na loňský výkon Philadelphie, která se stala třetím týmem v historii soutěže, který obrátil sérii z 0:3 na zápasy.

Rozhodující sedmý zápas si vybojovali i hokejisté Philadelphie, kteří zvítězili v Buffalu 5:4 v prodloužení a srovnali stav série na 3:3. I Flyers museli stejně jako Chicago otáčet nepříznivý vývoj utkání, v němž postupně prohrávali 0:2, 1:3 a 3:4. Na úspěšném obratu se dvěma zásahy podílel Daniel Briere, vítězný gól dal v čase 64:43 finský útočník Ville Leino. Hráči Philadelphie mají zkušenosti s vypjatými a vyrovnanými duely, které se nevyvíjejí v jejich prospěch. Loni dokázali obrátit sérii proti Bostonu, přestože v ní prohrávali už 0:3 na zápasy. Vážnost situace uspíšila i návrat na led obránce Philadelphie Chrise Prongera, který vynechal předchozích 21 utkání po operaci pravé ruky. Na led naskočil v Buffalu za stavu 0:2 a odehrál čtyři minuty a 33 sekund.

Z třetího duelu nedělního programu NHL naopak vzešel druhý semifinalista Západní konference. K Detroitu se připojili hokejisté Nashvillu, kteří v domácím prostředí porazili Anaheim 4:2 a stejným poměrem zvítězili i v sérii. Predators, za něž v druhém utkání za sebou nenastoupil zraněný Martin Erat, postoupili do druhého kola poprvé v klubové historii. Zklamaný anaheimský Teemu Selänne zvažuje konec kariéry a možná odehrál poslední zápas.

Statistika 1. kola play-off NHL:

Východní konference - 6. zápas:

Buffalo - Philadelphia 4:5 v prodl. (3:1, 1:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. a 20. Vanek, 3. Niedermayer, 37. Gerbe - 15. a 29. Briere, 21. Van Riemsdyk, 51. Hartnell, 65. Leino. Střely na branku: 33:49. Diváci: 18 690. Stav série: 3:3

Západní konference - 6. zápasy:

Nashville - Anaheim 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 20. a 45. Spaling, 24. Sullivan, 60. Legwand - 11. Selänne, 39. J. Blake. Střely na branku: 30:27. Diváci: 17 113. Konečný stav série: 4:2

Chicago - Vancouver 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 15. Bickell, 36. Bolland, 43. Frolík z tr. střílení, 76. B. Smith - 3. D. Sedin, 19. Burrows, 41. Bieksa. Střely na branku: 33:35. Diváci: 22 014. Stav série: 3:3