Olympiáda dětí a mládeže 2024

Neuvirth s Washingtonem vybojoval postup do 2. kola

Washington - Brankář Michal Neuvirth vychytal Washingtonu výhru 3:1 v pátém utkání 1. kola play off NHL nad New Yorkem Rangers, jeho tým tak vyhrál celou sérii 4:1 na zápasy a postupuje do 2. kola. Český gólman byl vyhlášen první hvězdou večera, když zneškodnil 26 střel soupeře. O čisté konto ho připravil za rozhodnutého stavu 3:0 až 32 sekund před koncem třetí třetiny Wojtek Wolski.

Povedený zápas sehrál v sobotu také obránce Pavel Kubina. I díky jeho dvěma gólům deklasovali hokejisté Tampy v pátém duelu Pittsburgh na jeho ledě 8:2 a snížili stav série na 2:3.

Čtyřiatřicetiletý Kubina zaznamenal své první dvě trefy v letošním play off na začátku třetí třetiny v rozmezí necelých tří minut. Po jeho přesilovkových gólech vedla Tampa Bay už 7:0 a vítězství si v klidu pohlídala.

Nejdramatičtější souboj viděli fanoušci v Bostonu, kde domácí udolali Montreal 2:1 až gólem v druhém prodloužení a otočili sérii z 0:2 na 3:2. Rozhodující gól vstřelil v 90. minutě Nathan Horton, pro něhož to byl teprve druhý přesný zásah v kariéře v rámci play off.

První hrozbu vyřazení odvrátili Králové z Los Angeles, kteří uspěli v poměru 3:1 na ledě San Jose a snížili stav série na 2:3. Kings rozhodli o svém vítězství už v první třetině, v níž během úvodních devíti minut vstřelili tři góly.

Statistika 1. kola play off NHL:

Východní konference - 5. zápasy:

Washington - NY Rangers 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 6. Green, 28. Ovečkin, 57. Sjomin - 60. Wolski. Neuvirth odchytal za Washington celý zápas, z 27 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,3 procenta. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18 398. Konečný stav série: 4:1.

Boston - Montreal 2:1 v druhém prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Branky: 45. Marchand (T. Kaberle), 90. Horton - 54. Halpern. Střely na branku: 51:45. Diváci: 17 565. Stav série: 3:2.

Pittsburgh - Tampa Bay 2:8 (0:2, 0:3, 2:3)
Branky: 47. Rupp, 49. Conner - 17. a 26. Gagné, 18. a 28. Stamkos, 43. a 46. Kubina, 22. Lecavalier, 56. Moore. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18 535. Stav série: 3:2.

Západní konference - 5. zápas:

San Jose - Los Angeles 1:3 (0:3, 1:0, 0:0)
Branky: 26. Marleau - 4. Wimmonds, 8. Clifford, 9. Penner. Střely na branku: 52:22. Diváci: 17 562. Stav série: 3:2.