ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Vrbata ani Klesla na MS nepojedou

Velikost textu:

Praha - Natěšený na hokej v reprezentačním dresu i na opětovný pobyt v Čechách po delším období v zámoří se dnes vrátil útočník Patrik Eliáš. Trenér hokejové reprezentace Alois Hadamczik si naopak definitivně škrtl Radima Vrbatu z Phoenixu. Padla i možnost, že by se na obhajobě zlatých medailí podílel i jeho spoluhráč Michal Rozsíval a Hadamczik se rozhodl, že nebude oslovovat třetího Čecha v kádru Kojotů Rostislava Kleslu.

Radim Vrbata skóruje
Radim Vrbata skóruje
Otevřít galerii
 • Radim Vrbata skóruje autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Patrik Eliáš autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1262/126105.jpg?1259224854

"Vrbata má problémy s tříslem a břichem. Potřeboval by čtyři dny nebo týden počkat, takže jsme se dohodli, že to nemá cenu. Pokud není zdravotně v pořádku, tak ho do týmu nebudu nominovat," řekl Hadamczik po dnešním tréninku v Brně.

V noci na dnešek padla definitivně i možnost, že by současný kádr rozšířil Rozsíval, jenž má problémy s ramenem. V Phoenixu působí také Martin Hanzal, jehož start na MS byl ale vyloučen již s předstihem. Vytáhlý centr má delší dobu problémy se zády a v létě by jej měla čekat operace.

Hadamczik je připraven i na to, že už nikdo z NHL nepřijede

Hadamczik stále čeká, jak dopadnou další série 1. kola zámořského play-off. Zájem má například o Tomáše Kaberleho, Tomáše Plekance, Davida Krejčího, Václava Prospala nebo Zbyňka Michálka. "Musíme počkat, až série dohrají a důležité taky bude, jaký bude zdravotní stav hráčů," uvedl reprezentační kouč smířeně.

Připravuje se i na variantu, že už nikdo další ze zámoří nepřijede a na MS se tak představí hráči, kteří jsou nyní v přípravě plus stále ještě odpočívající Patrik Eliáš a Marek Židlický. "Jsem připraven i na variantu, že už nikdo nepřijede. To se klidně může stát. Dobrý tým poskládáme i z hráčů, které máme teď tady," podotkl Hadamczik.

Eliáš se k týmu připojí o víkendu

Jedna z největších hvězd hokejové reprezentace by se mohla zapojit do tréninku národního celku už v sobotu. "Nebo určitě na sto procent v neděli. Kdyby se ale povedlo na sobotu domluvit led, tak bych si zatrénoval," plánoval Eliáš, který v poslední době trénoval jen párkrát s juniory a spoluhráčem Travisem Zajacem.

Sezonu odehrál třebíčský rodák na pozici centra, ačkoliv je spíše levým křídlem. "Ale jak už jsem říkal panu Hadamczikovi, je mi úplně jedno, kde budu hrát. Na centru mě to bavilo, ale za poslední čtyři nebo pět let jsem si zvykl hrát v každé pozici, i v této. Myslím, že mi to i vyhovuje, ale určitě to není priorita," líčil. S kým by rád hrál v jedné formaci? "Samozřejmě s Martinem Havlátem, to vždycky," smál se Eliáš. "Ale jak to pan Hadamczik poskládá, tak to bude. A já mu říkal, že určitě nemusí mít žádné obavy, že bych si říkal 'chci hrát s tím a tím hráčem', přizpůsobím se jakékoliv pozici a jakýmkoliv hráčům. Je to o týmu," prohlásil Eliáš.

S ohledem na problémové těhotenství manželky vynechal loňský šampionát v Německu a kvůli omluvence se stal jedním z těch, které otevřeně kritizoval Rolinek, kapitán pozdějších mistrů světa. Eliáš tehdy přiznal, že ho Rolinkova slova naštvala. Nyní se s ním sejde v jednom týmu, ale problém v tom nevidí. "Nějak jsem se s tím už vyrovnal a řekl si k tomu své, tak nevím, zda se k tomu budeme nějak vracet. Já měl pádné důvody (nejet) a všichni občas máme výroky, které jsou nešťastné, zvlášť když člověk přesně nezná danou situaci. Byl jsem tehdy dotázán, co si myslím, vyjádřil jsem se k tomu a sám Tomáš potom taky. Já teď ale žádný problém nemám," ujistil Eliáš.

Alois Hadamczik vede reprezentační trénink
Alois Hadamczik vede reprezentační trénink
Více fotek
 • Alois Hadamczik vede reprezentační trénink autor: Stanislav Zbyněk, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/25/2432/243118.jpg
 • Martin Havlát autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1537/153628.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.