ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Češi nastoupí proti Rusku opět v brance s Pavelcem

Velikost textu:

Brno - Bez dvojice posil ze zámořské NHL v sestavě, útočníků Milana Michálka a Martina Havláta, a v brance opět s Ondřejem Pavelcem nastoupí dnes hokejová reprezentace v Brně proti Rusku. Druhý zápas svěřenců Aloise Hadamczika na Českých hokejových hrách proti již jistému vítězi seriálu Euro Hockey Tour začne ve 14:00. Přímý přenos vysílá ČT4 a web ct4sport.cz.

Česko - Rusko
Česko - Rusko
Otevřít galerii
 • Česko - Rusko zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Alois Hadamczik s českými hokejisty autor: Martin Divíšek, zdroj: ISIFA/VLP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Rusové mají tradičně silný tým, protože mají v domácí soutěži spoustu hráčů, kteří hráli v NHL. Mají hru založenou na výborném pohybu, celkově na útočné činnosti," řekl Hadamczik, podle něhož bude právě pokrytí útoku soupeře klíčové. "Když jsou ale pod tlakem a dobře je napadáte, tak i oni chybují," doplnil.

Hadamczik se rozhodl stejně jako proti Finsku postavit do branky Pavelce, v neděli proti Švédsku bude chytat Jakub Štěpánek. "Dohodli jsme se, že zátěž mezi brankáře rozdělíme takhle. Ondra pak bude mít delší pauzu před Kanadou, proti které by měl chytat taky on," řekl.

Vedle Havláta a Michálka nebude hrát ještě Petr Vrána, v pozici třináctého útočníka bude opět připraven Petr Koukal. Do sestavy se tak zapojí kompletní nový útok Jakub Klepiš, Petr Vampola a Michal Vondrka. "Jsou to hráči, kteří musí přesvědčit, zda budou v týmu, nebo ne. V pátek sehrál útok Růžička, Novotný, Hubáček výborný zápas. Teď uvidíme, jak budou hrát noví, kteří přicházející do hry," uvedl reprezentační kouč. Právě hlavně hráči ve třetí a čtvrté formaci totiž bojují o nominace na šampionát.

První utkání národního týmu v Brně proti Finsku bylo vyprodané a v hale Rondo panovala skvělá atmosféra. Podobné by to mělo být i v sobotu. "Diváci jsou skvělí a těžko se něco podobného někde hledá. Vtáhne vás to do hry a je to nádherný pocit. Výborné je, že diváci přišli, ale nekoukali se jen na hokej, přišli fandit. Měli nasazení jako hráči na place," ocenil Hadamczik fanoušky.

Předpokládaná sestava ČR:

Pavelec - Rachůnek, Škoula, Němec, Čáslava, Martínek, Krajíček, Nakládal, Mojžíš - Jágr, Červenka, Průcha - Voráček, Marek, Rolinek - Klepiš, Vampola, Vondrka - M. Růžička, Novotný, Hubáček - Koukal.

Ondřej Pavelec
Ondřej Pavelec
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.