ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Mladá Boleslav stáhne žalobu na extraligu za odpočty bodů

Velikost textu:

Mladá Boleslav - Vedení hokejistů Mladé Boleslavi se po úspěšně zvládnuté baráži rozhodlo stáhnout žalobu, s níž se obrátilo na soud kvůli rozhodnutí vedení extraligy o odpočtu 22 bodů za špatné registrace hráčů. Bruslařský klub v ní žádal přezkoumání rozhodnutí o bodovém odpočtu kvůli neoprávněným startům Jiřího Marušáka a Tomáše Divíška v 18 zápasech. "Náš klub podal u příslušného soudu žalobu na určení neplatnosti rozhodnutí ředitele APK (Stanislava Šulce) a odvolací komise APK v tzv. registrační kauze. Cílem této žaloby i požadovaného předběžného opatření bylo vrácení 22 bodů, které byly našemu klubu v této kauze odebrány. Důvod je jasný, nechtěli jsme extraligu opustit," připomněl klub v oficiálním prohlášení podepsaném předsedou představenstva Janem Plachým.

Hráči Mladé Boleslavi
Hráči Mladé Boleslavi
Otevřít galerii
 • Hráči Mladé Boleslavi autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/22/2112/211144.jpg?1290111101
 • BK Mladá Boleslav autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/574/57386.jpg?1229076882

Středočeši kvůli bodovému odpočtu přišli o naději na účinkování ve vyřazovacích bojích. Posléze se jim nepovedlo vybojovat jistotu účasti v příštím extraligovém ročníku ve čtyřčlenné skupině o udržení, ale v baráži proti vítězi první ligy Ústí nad Labem zvítězili v celé sérii 4:3 na zápasy.

"Domníváme se, že jsme od začátku registrační aféry postupovali korektně, v mantinelech daných hokejovými a dalšími právními předpisy, samozřejmě však vždy v zájmu klubu BK Mladá Boleslav. Dobře si ale také uvědomujeme, že jsme součástí extraligy, a proto tímto oznamujeme, že v nejbližších dnech vezme klub podanou žalobu zpět a nebude požadovat soudní přezkoumání vydaných rozhodnutí," uvedl klub v prohlášení.

Administrativní kauzy ve spojení s Mladou Boleslaví považuje tímto krokem za uzavřené a chce se věnovat pouze přípravě na příští extraligovou sezonu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.